Leczenie blizn i rozstępów wymaga zastosowania najnowocześniejszej technologii laserowej, dzięki której skóra pobudzana jest do tworzenia nowego kolagenu – białka strukturalnego, będącego jednym z głównych składników substancji międzykomórkowej organizmu, nadającego tkankom odporność na rozciąganie. Laseroterapia uznawana jest obecnie za najskuteczniejszą metodę niwelowania drobnych blizn oraz rozstępów, które dla wielu osób stanowią defekt decydujący nie tylko o estetyce ciała, ale również o samopoczuciu i braku pewności siebie.

Rozstępy są podskórnymi bliznami tworzącymi się wskutek zbyt dużego napięcia skóry, np. przy gwałtownym wzroście lub przybraniu na wadze. Włókna kolagenowe pękają, zostawiając nieestetyczne pręgi – początkowo o zabarwieniu różowym lub fioletowym, z czasem jaśniejące. Dodatkowo skóra zyskuje nierówną strukturę. Problem dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z innowacyjnego leczenia blizn i rozstępów, oferowanego w naszej klinice. Zabiegi wykonujemy nowoczesnym, certyfikowanym sprzętem – platformą Alma Harmony posiadającą kilka różnych głowic laserowych dobieranych indywidualnie do problemu, z którym zjawia się pacjent, przez wykwalifikowanych kosmetologów lub dermatologów.