Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

dr n. med. Paulina Pasińska

Neurolog

Neurolog

Paulina Pasińska jest doktorem nauk medycznych, absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Odbyła staż podyplomowy w Szpitalu MSWiA w Krakowie, natomiast dalsze doświadczenie zawodowe w ramach specjalizacji zdobywała w Klinice Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

*aktualne terminy przyjęć Pani doktor są dostępne pod numerem telefonu: 18 264 40 00

W 2017 r. zdała z wyróżnieniem egzamin specjalizacyjny, otrzymując nagrodę krakowskiej Okręgowej Izby Lekarskiej, a w roku 2020 z wyróżnieniem obroniła pracę doktorską o tytule: „Ocena częstości występowania i czynników ryzyka majaczenia oraz jego podtypów u pacjentów z udarem mózgu. Wpływ majaczenia na rokowanie po udarze”.

Pani doktor jest członkinią Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz autorką i współautorką publikacji naukowych o tematyce neurologicznej. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności, biorąc udział w szkoleniach specjalistycznych oraz kursach, a także uczestnicząc czynnie w profesjonalnych konferencjach naukowych na terenie kraju i za granicą. Obecnie jest również zatrudniona w Zakładzie Dydaktyki Medycznej UJ CM na stanowisku asystenta.

W swojej praktyce dr Paulina Pasińska zajmuje się leczeniem schorzeń neurologicznych ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, takich jak:

  • choroby neurozwyrodnieniowe (choroba Alzheimera, Parkinsona, drżenia, tiki, udar mózgu, kręcz szyi, zespół cieśni nadgarstka, mononeuropatie kończynowe).
  • choroby złącza nerwowo-mięśniowego,
  • choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa,
  • bóle i zawroty głowy,
  • polineuropatie,
  • padaczka,
  • rwa kulszowa, udowa i barkowa.

Pani doktor przyjmuje Pacjentów w naszej filii – Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem.