Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

mgr Natalia Franczak

Fizjoterapeuta

Fizjoterapeuta

mgr Natalia Franczak – Ukończyła studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Fizjoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem, aktywna zawodowo od 2017 roku. W swojej pracy bazuje również na ćwiczeniach pilatesowych oraz masażu tkanek głębokich. Posiłkuje się kinesjology tapingiem.

*aktualne terminy przyjęć są dostępne pod numerem telefonu: 18 264 40 00

 

Na co dzień zajmuje się leczeniem zespołów bólowych kręgosłupa, stawów obwodowych oraz mięśni, pomaga w powrocie do sprawności po zabiegach operacyjnych oraz urazach ortopedycznych o różnej etiologii, wpływa na osiągnięcie optymalnego stopnia sprawności pacjentów z zaburzeniami funkcjonalnymi. Jednak bezpieczeństwo stawia na pierwszym miejscu, dlatego terapię zaczyna od szczegółowej diagnostyki opartych o wywiad oraz testy funkcjonalne dla określenia prawidłowego toru i celu terapii.

Jest osobą zdeterminowaną, rzetelną i zaangażowaną w swoją pracę. Problem każdego pacjenta traktuje jako wyzwanie, do którego podchodzi indywidualnie, holistycznie i profesjonalnie. Szereg kursów i szkoleń, które ukończyła uprawnia ją do pomagania pacjentom na wielu płaszczyznach. Wykorzystuje do tego szczególnie terapię narzędziową (pinoterapia wg koncepcji FRSc dr Składowskiego) z wykorzystaniem INDIBY, masaż tkanek głębokich oraz terapię punktów spustowych. Posiłkując się też kinesjology tapingiem. W swojej pracy bazuje również na ćwiczeniach pilatesowych (stabilizacja centralna), których jest instruktorem, oraz metodzie PNF – w pracy z pacjentami ortopedycznymi. Ciągle pogłębia swoją wiedzę.

Uważa, że dłonie są najlepszym narzędziem pracy każdego fizjoterapeuty, ale też poświęcenie i upór włożony ze strony pacjenta. Dlatego pracuje nie tylko manualnie, ale stara się nauczyć pacjenta prawidłowych nawyków ruchowych i zniwelowania przyczyny od źródła powstania problemu.

W swojej pracy dużą wagę przykłada do profilaktyki przeciwurazowej i ergonomii w czasie wykonywanej pracy. Twierdzi, że edukacja pacjenta na temat świadomości własnego ciała, niesie za sobą mniej urazów i przynosi większy komfort życia.

 

Osiągnięcia i kursy potwierdzone certyfikatami:

  •    Pinoterapia (wg koncepcji FRSc dr Składowskiego) – (2021)
  •    Badanie i dokumentacja medyczna w fizjoterapii (2019)
  •    Pilates – specjalizacja core – praca w grupach zwiększonego ryzyka (zdrowy kręgosłup, po porodzie, senior) – (2018)
  •    Pilates CTB – Core stability – 2018
  •    Pilates – instruktor – I i II stopień – 2018
  •    III kongres PNF w Polsce – W poszukiwaniu symetrii – PNF i Skolioza – 2017
  •    PNF podstawowy – 2016
  •     Terapia mięśniowo- powięziowa punktów spustowych z diagnostyką funkcjonalną narządu ruchu – 2016
  •     Taping w Fizjoterapii – 2014