KRIOLIPOLIZA – “ZAMROŹ” SWÓJ NIECHCIANY TŁUSZCZ!

 

Próbowałaś diety, ćwiczeń, a zbędne fałdki tłuszczu nadal tkwią w tym samym miejscu?

Męczą Cię lokalne nagromadzenia tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, ud, ramion? Może czas się ich pozbyć?

Kriolipoliza jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie!

 

CZYM JEST KRIOLIPOLIZA?

Zabieg polega na kontrolowanym niszczeniu komórek tłuszczowych za pomocą zimna najnowszym na rynku urządzeniem medycznym CLATUU CLASSYS. Zabiegi przeprowadzane są w sposób zupełnie bezpieczny, bez naruszenia otaczających tkanek.

Kriolipoliza to nowatorska technika dzięki której możemy pozbyć się niechcianych depozytów tłuszczowych poprzez poddanie długotrwałemu działaniu niskiej temperatury. Kriolipoliza jest oparta na zasadzie, że komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna (chłodzenie) niż tkanki otaczające. Badania kliniczne dowiodły, że komórki tłuszczowe umierają już w temperaturze + 3 st. C – w pełni bezpiecznej dla skóry, mięśni, naczyń krwionośnych i narządów wewnętrznych.

 

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO ZABIEGU?

  • nadmierna tkanka tłuszczowa na brzuchu, plecach (boczkach), tzw. bryczesach (dolnej partii bioder i górnej partii ud), wewnętrznych stronach ud, ramionach
  • ginekomastia
  • cellulit

JAKIE SĄ ZALETY  KRIOLIPOLIZY?

  • niechirurgiczna metoda
  • metoda wykorzystująca naturalne procesy w organizmie
  • bezpieczeństwo
  • bezinwazyjność
  • bezbolesność

JAKIE SĄ EFEKTY ZABIEGU?

Podczas zabiegu przykłada się do obszaru zabiegowego głowicę zasysającą mocno skórę i następuje stopniowe chłodzenie “zassanego” obszaru aż do osiągnięcia temperatury – 7 stopni, przy czym jednocześnie chroniona jest skóra, nerwy, mięśnie i inne tkanki. Dzięki chłodzeniu uzyskujemy efekt lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych. Lipidy znajdujące się w komórkach tłuszczowych ulegają krystalizacji (ze stanu ciekłego przechodzą w stan stały). Zjawisku temu towarzyszy wzrost objętości komórki, a gdy uszkodzeniu ulegnie błona komórkowa, może prowadzić do jej śmierci. W czasie zabiegu zachodzi apoptoza (czyli tzw. zaprogramowana śmierć) komórek tłuszczowych po ok. 3 dniach od zabiegu, w wyniku ekspozycji na zimno, co prowadzi do powstania stanu zapalnego będącego reakcją organizmu na działanie zimna.

Komórki zapalne stopniowo trawią zajęte komórki tłuszczowe w ciągu 2-3 miesięcy po zabiegu. Lipidy z komórek tłuszczowych są powoli uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny w celu przekształcenia, podobnie jak to się dzieje z tłuszczem pochodzącym z pożywienia, więc wszystko odbywa się w pełni bezpiecznie i naturalnie. Skutkiem zabiegu jest utrata jednorazowo od 25- 45% grubości warstwy zassanego w głowicę tłuszczu. Pierwszy efekt widoczny jest po upływie około 4 tygodni, a na pełny rezultat należy czekać 6-10 tygodni.

Jest to całkowicie nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki, dzięki czemu można natychmiast powrócić do codziennych zajęć.

 

PRZEBIEG ZABIEGU KRIOLIPOLIZY

Podczas zabiegu specjalna głowica zostaje przyłożona do obszaru, z którego chcemy pozbyć się tłuszczyku. Czas jednego przyłożenia głowicy to 45 min. Głowica jednorazowo zasysa około 150 cm² tkanki tłuszczowej. W zależności od grubości tkanki tłuszczowej i wielkości pola zabiegowego wymagane jest od 1 do kilku przyłożeń. Do głowicy próżniowo zostaje zassana skóra z warstwą tkanki tłuszczowej, która następnie ulega stopniowemu schłodzeniu.

Podczas zabiegu pacjent odczuwa zassanie (efekt działania próżni) i lekkie ciągnięcie, ciążenie.

 

JAK WYGLĄDA SKÓRA PO ZABIEGU?

Po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie, które może utrzymywać się od kilku minut do kilku godzin. Odrętwienie na obszarze zabiegu, może trwać do kilku godzin po sesji. Zależnie od pacjenta zaburzenia czucia mogą występować przez kilka dni słaby krwiak, siniak, który znika w ciągu kilku dni. Może także wystąpić ból w obszarze zabiegu podobny do „zakwasów” związany z wywołanym kriolipolizą stanu zapalnego tkanki tłuszczowej, który znika w przeciągu kilku dni.

 

KRIOLIPOLIZA TO SKUTECZNA I BEZPIECZNA METODA MODELOWANIA SYLWETKI!