ZMIANY NACZYNIOWE I BARWNIKOWE

Zmiany naczyniowe i barwnikowe to problem nie tylko natury estetycznej, ale także zdrowotnej. Warto zastanowić się nad możliwością laserowego zamykania naczynek, które poprzez ich niszczenie, zamyka drogę naczynkom do tworzenia kolejnych rozgałęzień, najczęściej określanych jako “pajączki”.

Dzięki temu możliwe jest skuteczne zredukowanie czerwonych rozgałęzień pokrywających najczęściej twarz i wywołujących trudny do zatuszowania efekt zaczerwienienia skóry.

Warto wyróżnić także działanie lasera likwidujące rumień na twarzy, który dotychczas u wielu pacjentów był leczony nieefektywnie. Jest to najbardziej skuteczna metoda usuwania rumienia.

WSKAZANIA DO ZABIEGU
zmiany naczyniowe – rumienie, pajączki , trądzik różowaty
✔ rozległe zmiany naczyniowe – naczyniaki płaskie
✔ trądzik różowaty

 JAK PRZEBIEGA ZABIEG?Dye-VL1_0

Przed zabiegiem wykonywana jest konsultacja, podczas której ustalany jest program postępowania z pacjentem, w zależności od stanu skóry, rodzaju oraz stopnia natężenia zmian naczyniowych. W trakcie zabiegu światło lasera jest kumulowane w barwniku krwi – hemoglobinie i zamieniane na energię, która uszkadza ściany naczyń i zamyka je od wewnątrz. Praca laserowej wiązki, może wywoływać delikatne odczucie ciepła, jednak najczęściej określane jest ono bardziej jako przyjemne niż drażniące.  Ponadto dzięki zastosowaniu głowicy chłodzącej, komfort pacjenta podczas zabiegu został podniesiony do maksimum. Warto podkreślić, że wspomniana głowica, wykorzystuje światło emitowane przez laser w znacznie zwężonym obszarze, dzięki czemu zostaje nakierowana bezpośrednio na problematyczną strefę, bez niepotrzebnej emisji światła w inne obszary niewymagające leczenia.

Kolejną zaletą lasera jest jego powierzchowna działalność, która w tym przypadku nie musi docierać do głębszych warstw skóry. Działanie lasera opiera się na bardzo szybkim dostarczeniu impulsu, który jednocześnie jest bardzo krótki, ale silny. Tym sposobem dochodzi do niwelowania wspomnianych niedoskonałości. Zabieg w zależności od umiejscowienia leczonej powierzchni trwa od 20 minut do godziny.

 

JAKIE SĄ ZALECENIA POZABIEGOWE?

Po zabiegu przez okres minimum 4 tygodni obwiązuje całkowity zakaz opalania się oraz zakaz korzystania z basenu, sauny, siłowni. Po zabiegu należy stosować kremy głęboko nawilżające oraz kremy zawierające wysokie filtry przeciwsłoneczne.

UNIWERSALNOŚĆ LASERA

Laser poza działaniem niwelującym zaczerwienienie spowodowane rozszerzeniem naczyń krwionośnych, posiada również inne właściwości. Począwszy od odmładzania skóry, poprzez redukcję przebarwień, aż do wyrównania powierzchni skóry niwelując zmarszczki mimiczne. Na wyróżnienie zasługuje działanie lasera redukujące rumień, który w przypadku większości pacjentów dotychczas leczony był nieefektywnie.

JAKA JEST SKUTECZNOŚĆ ZBIEGU?

Po wykonaniu serii zabiegów z wykorzystaniem Harmony XL Pro DyeVL zauważymy znaczne zmniejszenie się rumienia, redukcję ilości widocznych naczynek lub też ich całkowite usunięcie na danym obszarze. W celu utrzymania efektu zaleca się wykonanie tzw. zabiegu przypominającego co jakiś czas.