Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

Peelingi medyczne – Dermamelan, Cosmelan

Dermamelan

Skóra ludzka zawiera barwnik – melaninę – której zawdzięcza nie tylko swój naturalny kolor, ale również opaleniznę, która jest efektem jej działania. Niestety jest również odpowiedzialna za plamy i przebarwienia.

Z założenia melanina ma chornić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB. Niestety w okolicach szczególnie narażonych na słoneczną ekspozycję (twarz, dekolt, ramiona, dłonie) proces jej gromadzenia w skórze jest zaburzony – właśnie wtedy powstają nieestetyczne plamy, których liczba zwiększa się wraz z wiekiem. Mogą być one również uzależnione od rodzinnej i osobniczej skłonności oraz wpływu hormonów (tabletek antykoncepcyjnych, ciąży).

Remedium na tego typu problemy skórne są terapie: Cosmelanem oraz Dermamelanem.

Cosmelan®

To indywidualnie dopasowana terapia, dzięki której gwarantowane jest skuteczne pozbycie się plam, a dodatkowym efektem jest przywrocenie skórze blasku i gładkości. Kuracja działa na plamy posłoneczne oraz te o podłożu hormonalnym (melasma, chloasma).

Demamelan

Zawiera wyższą zawartość składników aktywnych od Cosmelanu oraz zawiera kwas salicylowy (którego nie ma w Cosmelanie). Różnica w składzie może sugerować większe powinowactwo Dermamelanu do skóry łojotokowej, jednak Cosmelan również dobrze sprawdza się przy tego rodzaju skórze.

  • jest kompozycją składników hamujących powstawanie melaniny o wysokim stężeniu,
  • daje skuteczną koncentrację substancji depigmentujących wewnątrz melanosomów, przez co skutecznie reguluje proces formowania melaniny,
  • zachowuje barierę naskórkową, ponieważ nie zawiera typowych czynników złuszczających,
  • chroni  przed szkodliwym działaniem promieniowania UV,
  • nie uwrażliwia skóry na światło,
  • zawiera antyoksydanty i dwutlenek tytanu,
  • chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników,
  • wyraźnie odmładza skórę ze względu na obecność składników aktywnych takich jak retinol, witamina C i E,
  • skóra jest napięta odzyskuje blask i zdrowy wygląd,
  • reguluje wydzielanie łoju i zwęża pory.

Zabieg z użyciem Dermamelanu jest najskuteczniejszą terapią usuwającą przebarwienia w mniej niż 20 dni. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%, a w 100 % następuje odmłodzenie skóry.

Terapia Dermamelanem jest dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, wymaga różnego czasu stosowania w zależności od fototypu skóry. Przy ciemnej skórze (fototyp IV i V) plamy znikają po 8 do 10 dniach. U osób o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III – blondyni i szatyni o jasnych oczach – zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem.