Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

Laser frakcyjny nieablacyjny

Odejmij sobie lat!

Z wiekiem skóra twarzy i ciała ulega stopniowemu zwiotczeniu na skutek zmniejszającej się ilości kolagenu, dzięki któremu jest dobrze nawilżona i elastyczna. Naturalne procesy starzenia powodują powstawanie siateczki zmarszczek oraz wywołują efekt „zwisania” powłoki skórnej zgodnie z działającymi na nią siłami grawitacji. Rozciągnięciu ulegają również głębiej położone tkanki.

Czy jest na to remedium?

Na szczęście istnieją zabiegi pozwalające na spowolnienie tego procesu i zniwelowanie jego skutków. Jednym z nich jest tzw. bezinwazyjny lifting wykonywany z wykorzystaniem platformy laserowej, którego efektem jest młodszy wygląd twarzy bez ingerencji chirurgicznej.

Istotą zabiegu jest podniesienie, wygładzenie oraz napięcie skóry w wybranych partiach ciała, połączone z redukcją tkanki tłuszczowej. W Medical Clinic Podhale dysponujemy najnowocześniejszymi urządzeniami do bezinwazyjnego liftingu, z których – po konsultacji ze specjalistą – wybiera się najlepsze rozwiązanie zabiegowe, biorąc pod uwagę budowę anatomiczną pacjenta i stan miejscowy jego skóry.

Laser frakcyjny nieablacyjny

To bezbolesny zabieg, który można polecić osobom pragnącym zniwelować oznaki starzenia oraz widoczne niedoskonałości skóry. Wykorzystuje się w nim nieinwazyjny laser nieablacyjny emitujący wiązkę oddziałującą na głębokie warstwy skóry bez naruszania warstw wierzchnich.

Skutkiem jego działania jest pobudzenie produkcji kolagenu, a co za tym idzie przywrócenie skórze jędrności i poprawa gęstości tkanki. Pozwala to na wygładzenie zmarszczek, usunięcie przebarwień czy zniwelowanie blizn (również potrądzikowych).

Laser nieablacyjny jest urządzeniem bezpiecznym – wykorzystywanym przez lekarzy i kosmetologów. Jego ogromną zaletą jest bardzo krótki okres rekonwalescencji po zabiegu. Polecany jest szczególnie osobom, których skóra wymaga ujędrnienia, natychmiastowego odmłodzenia oraz dogłębnej regeneracji. Doskonale sprawdza się w przypadku wszystkich fototypów oraz bardzo delikatnej i cienkiej skóry.

Zalety lasera Q-Switch

Światło lasera Q-Swich, dzięki zastosowaniu wymiennych końcówek, może przenikać na różne głębokości skóry. Wywołane przez niego rozgrzanie tkanki powoduje kontrolowane mikrouszkodzenie w skórze właściwej – w tym samym czasie naskórek pozostaje nienaruszony.

Proces gojenia się mikrouszkodzeń skutkuje kurczeniem i napięciem skóry oraz przede wszystkim stymuluje powstawanie nowego kolagenu. Zabieg nie powoduje wyłączenia z życia, nie wymaga również wcześniejszego znieczulenia.

Procedura, w zależności od poddanego liftingowi obszaru, trwa zaledwie 15–30 minut!

Zalecenia przed i po zabiegu

Zabieg z użyciem nieablacyjnego lasera Q-Switch nie wymaga specjalnego przygotowania. Po zabiegu przez kilka dni należy chronić skórę przed przegrzaniem: nie wolno wystawiać jej na działanie słońca (konieczne jest stosowanie kosmetyków z wysokim filtrem UV) czy sauny. Należy również unikać intensywnego wysiłku fizycznego oraz korzystania z basenu.

Zapraszamy serdecznie do Centrum kosmetologii profesjonalnej naszej kliniki: 18 264 40 00