shutterstock-175570568-c88d77338

CENTRUM LECZENIA ŁUSZCZYCY W MEDICAL CLINIC PODHALE

CZYM JEST ŁUSZCZYCA?

Łuszczyca jest chorobą skóry, o charakterze przewlekłym i nawrotowym, która dotyka około 2% populacji. Wywołuje  zmiany nie tylko skóry gładkiej, ale również stawów, skóry głowy i paznokci. Leczenie łuszczycy jest utrudnione z uwagi na niepełne rozpoznanie jej przyczyn.

DLACZEGO WARTO LECZYĆ SIĘ W MEDICAL CLINIC PODHALE?

W Centrum Leczenia Łuszczycy Medical Clinic Podhale zajmujemy się leczeniem łuszczycy, bielactwa oraz atopowego zapalenia skóry.  W leczeniu tych schorzeń sięgamy po sprawdzone metody oraz innowacyjne rozwiązania. Sukces zawdzięczamy:

  • zabiegom z użyciem nowoczesnego sprzętu medycznego (m.in. naświetlania, Najnowocześniejsza na świecie kabina do fototerapii Waldmann UV5002, KRIOKOMORA, jonoforeza siarczkowa na zmianę z borowinową )
  • doświadczonej kadrze (lekarze wyspecjalizowani w medycynie fizykalnej i balneologii, dietetyk, fizjoterapeuci, masażyści).

Pacjenci mogą korzystać z zabiegów zarówno w trybie stacjonarnym jak i sanatoryjnym.

ZASTOSOWANIE  FOTOTERAPII UV W LECZENIU ŁUSZCZYCYganzkoerper_uv5002_kl_2

Nie od dziś wiadomo, że słońce ma pozytywny wpływ na skórę osób chorych na łuszczycę. Promienie słoneczne hamują przyspieszony rozwój komórek skóry. Ponadto uwalniane są substancje hamujące procesy układu odpornościowego w organizmie, co również ma wpływ na rozwój łuszczycy.

W związku z faktem, że promienie UV pomagają znacznej części chorych postanowiono to wykorzystać. Stworzono do tego celu terapie wykorzystujące promienie UVA (metoda PUVA) oraz UVB.

 TERAPIA PUVA

W metodzie fotochemioterapii pacjent otrzymuje psoraleny (psoralen – naturalny związek roślinny), a następnie naświetlany jest wyselekcjonowanymi promieniami UVA (320-400nm.). Aby osiągnąć zamierzony efekt leczniczy, poza odpowiednim dawkowaniem psoralenu dobierana jest odpowiednia energia promieniowania. Naświetlania prowadzi się 3 razy w tygodniu, dawkę dobierając indywidualnie do reaktywności skóry pacjentów. Po ustąpieniu zmian często stosuje się terapię podtrzymującą np. raz w tygodniu.

Metoda wykorzystywana w leczeniu: łuszczycy zwyczajnej, łuszczycy krostkowej, atopowego zapalenia skóry, przy łuszczycy, mycosisfungoides, morphea, liszaja płaskiego, fotodermatoz i innych.

TERAPIA UVB 311nm

Metoda, która wykorzystuje terapeutyczne właściwości promieniowania UVB nie wymaga podawania psoralenów, a efekt terapeutyczny osiągany jest samą ekspozycją na selektywny ultrafiolet np. o długości fali 311nm (tzw. UVB 311).

Wysoka skuteczność tej metody ograniczona jest do łuszczycy i bielactwa nabytego, jednak czasem stosuje się ją również w leczeniu takich chorób jak: atopowe zapalenie skóry, świerzbiączka, w leczeniu świądu, w profilaktyce fotodermatoz i innych.

KABINA WALDMANN UV5002 W MEDICAL CLINIC PODHALE

Najnowocześniejsza na świecie kabina do fototerapii Waldmann UV5002 w Podhale Medical Clinic umożliwia naświetlanie pacjentów wąskopasmowymi promieniami UVB 311nm (21 lamp) lub UVA (21 lamp). Dzięki zastosowaniu dużej liczby promienników, terapia jest bardzo skuteczna, a inteligentny system chłodzenia zapewnia pacjentowi odpowiedni komfort podczas naświetlania. Stały pomiar promieniowania UV przy pomocy specjalnych czujników zapewnia precyzyjne dawkowanie, a dzięki wydajnym lampom w połączeniu z zaawansowaną geometrią zwierciadeł, naświetlanie powierzchni ciała pacjenta jest niezwykle równomierne. Zastosowanie najnowszych technologii w Kabinie UV5002 w oparciu o wiedzę inżynierów medycznych oraz praktyczne doświadczenie autorytetów w dziedzinie dermatologii klinicznej gwarantuje bezpieczeństwo, komfort oraz skuteczność terapeutyczną.

Pacjenci poddawani są naświetlaniu 2-3 razy w tygodniu – w sumie od 15 do 20 sesji.