648a0724

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ IMPLANTY? 

Implanty stomatologiczne to najbardziej naturalny i wytrzymały sposób uzupełnienia brakujących zębów. Stanowi jedno z najnowocześniejszych rozwiązań w stomatologii. Za pomocą implantów przywracamy odpowiednią funkcję narządu żucia, przy unikaniu niepotrzebnego piłowania naturalnych zębów. Konstrukcje oparte na implantach poprawiają estetykę oraz samopoczucie Pacjenta. Są świetną alternatywą dla mało komfortowych uzupełnień ruchomych.  Są trwałe i niezawodne. Wkręcona w kość szczęki, wykonana z biozgodnego tytanu “śruba” pełni funkcje korzenia brakującego zęba, na którym osadza się procelanową lub ceramiczną koronę protetyczną kształtem i kolorem do złudzenia przypimplant_korzenominającą naturalny ząb. Implanty pełnią funkcję korzeni zębów dzięki czemu macie Państwo możliwość wykonania stałego (bez konieczności wyjmowania z us
t) uzupełnienia protetycznego – korony, mostu, bądź pełnej rekonstrukcji zgryzu. Zastosowanie implantów w protetyce estetycznej pozwala cieszyć się pięknym uśmiechem!

Podstawowym materiałem z jakiego robione są implanty jest tytan. Jest to pierwiastek doskonale tolerowany przez nasz organizm jest także bardzo wytrzymały dzięki czemu może pełnić funkcję korzenia zębowego.

KIEDY CZAS NA IMPLANTY?

Jeśli straciłeś jeden lub kilka zębów czas na wszczepienie implantów – dzięki stosowanej przez nas metodzie nowe zęby (implanty) osadzone są w kości i funkcjonują zupełnie jak naturalne zęby. Implanty są optymalną metodą leczenia:

  • dla pacjentów po wszelkiego typu urazach np. komunikacyjnych, kiedy dochodzi do utraty zębów
  • dla pacjentów, którzy dotychczas zmuszeni byli do noszenia ruchomych protez, które były dla nich wielkim dyskomfortem w kontaktach towarzyskich.

Utrata nawet pojedynczego zęba nie jest obojętna dla całego zgryzu i każdy ubytek wymaga jak najszybszego uzupełnienia. Pozostawienie pustego miejsca po zębie jest poważnym błędem. Zęby bowiem tworzą tak spójny zespół, że zaczynają się przesuwać lub wysuwać.

JAKIE SĄ KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA IMPLANTÓW?

W przypadku tradycyjnego uzupełnienia protetycznego (most) wadą jest konieczność szlifowania zdrowych zębów wokół luki zębowej (tzw. filarów). Natomiast w przypadku akrylowych protez zębowych przykrywana jest duża powierzchnia zębów co może prowadzić do zaników kostnych i zdecydowanego pogorszenia się utrzymania protezy po kilku latach. Implanty są obecnie najbardziej cenionym rozwiązaniem do uzupełnienia protetycznego o wysokiej estetyce i dużej funkcjonalności. Dzięki zastosowaniu implantów możecie Państwo rozmawiać i śmiać się bez skrępowania – nie ma możliwości rozróżnienia naturalnych zębów i zębów zbudowanych na wszczepach. Wasze nowe zęby są mocno zakorzenione i wydają się być waszymi własnymi, naturalnymi zębami, ponadto zęby przyległe – zdrowe nie wymagają spiłowania.  Zachowujecie pełną estetykę i wspaniały wygląd przez długie lata!

Implanty to dobre rozwiązanie w każdym przypadku – pozwalają one na:

  • odbudowę jednego zęba bez potrzeby spiłowania zdrowych i dobrych zębów w sąsiedztwie
  • odbudowę kilku zębów – kilkakrotna niezależna implantacja nie narusza pozostałych zębów
  • odbudowę w przypadku bezzębia – wykonanie protezy nasadkowej zapewni Państwu poczucie odzyskania swoich własnych zębów oraz całkowicie nową jakość życia.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Przede wszystkim konieczna jest dokładna diagnostyka (plan protetyczny, badania ogólne, szczegółowa i ocena ilości i jakości kości w miejscu planowanego wszczepu, ocena higieniczna). Zwykle zapraszamy pacjenta na dwie wizyty: pierwszą – ogólną, kiedy oceniamy jakie są potrzeby i życzenia pacjenta oraz jakie są możliwości z naszej strony. Oszacowujemy też indywidualnie koszty. Jeżeli pacjent jest zainteresowany, zlecamy badania (m. in. ogólne badanie krwi i moczu, zdjęcie pantomograficzne i lub tomografię komputerową szczęk), wykonujemy kilka badań w gabinecie (ocenę modeli diagnostycznych, ocenę grubości błony śluzowej, pobieramy wyciski itp.). Ostatecznie możemy przedstawić plan leczenia (niekiedy zawiera on zabiegi z chirurgii przedimplantacyjnej).

PRZEBIEG ZABIEGU

Najprościej można powiedzieć, że w czasie zabiegu wszczepiania implantów należy naciąć i odwarstw
ić błonę śluzową z pola operacyjnego, nawiercić otwór (otwory) specjalnym zestawem wierteł, wprowadzić implant na jego miejsce, a odwarstwioną śluzówkę zaszyć. Wszystko odbywa się w znieczuleniu miejscowym.
Jeżeli wybraliśmy implanty dwuczęściowe cześć wewnątrzkostna Implantu integruje się z kością od 3 do 6 miesięcy (3 miesiące w żuchwie, 6 miesięcy w szczęce). Po okresie gojenia (3 – 6 miesięcy) konieczny jest zabieg odsłonięcia części wewnątrzkostnej i umieszczenie na niej na około 2 tygodnie śruby gojącej, która formuje dziąsło. Nieodzownym elementem kuracji są wizyty kontrolne, w czasie których lekarz ma możliwość oceny efektów leczenia, pacjent zaś zgłoszenia swoich spostrzeżeń.

CZY WSZCZEPIANIE IMPLANTÓW JEST BOLESNE?

Zabieg wszczepiania implantów jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym – jest zatem bezbolesny. Natomiast dzięki delikatności i precyzji techniki operacyjnej jego uciążliwość dla pacjenta jest porównywalna do zabiegu ekstrakcji zęba.

CZY WSZCZEPY MOGĄ CAŁKOWICIE ZASTĄPIĆ NATURALNE UZĘBIENIE?

Uzupełnienia oparte na wszczepach pozwalają na uzyskanie bardzo dobrego efektu estetycznego i skutecznego odtworzenia czynności żucia. Warto pamiętać, że uzupełnienia oparte na implantach są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ tylko one zapewniają pacjentowi trwały wynik leczenia, komfort użytkowania oraz są w stanie całkowicie zastąpić uzębienie naturalne.

JAKA JEST TRWAŁOŚĆ IMPLANTÓW?

Sam implant jako taki jest niezniszczalny. Ponieważ jednak jest to wszczep umieszczony jest w żywym organizmie, część reakcji na obce ciało jakim jest implant, zależy od stanu organizmu użytkującego. Jeżeli w trakcie użytkowania wszczepu pojawią się u pacjenta jakieś czynniki ogólne, na przykład choroby lub nałogi, wówczas mogą mieć one negatywny wpływ na efekt terapii. Inaczej wygląda kwestia części protetycznej, obejmowanej zwykle gwarancją. Jako element materialny może ona ulegać zużyciu, co wiąże się z koniecznością okresowej wymiany niektórych jej części (np. części z porcelany).