stomatologia4

Nasza klinika wychodzi na przeciw różnym trudnościom i oczekiwaniom Pacjentów. Klinika jest w pełni przystosowania dla osób niepełnosprawnych. Ponadto dla Pacjentów z orzeczeniem o niepełnosprawności świadczymy bezpłatne usługi stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. W ramach wizyty wykonujemy pełen zakres usług stomatologicznych: stomatologia zachowawcza, chirurgia stomatologiczna, protetyka. Podczas zabiegu nad bezpieczeństwem Pacjenta czuwa doświadczony anestezjolog. Konsultacja i zabieg odbywają się jednego dnia. Indywidualne podejście do Pacjenta i skuteczne leczenie w komfortowych warunkach gwarantują Pacjentom i ich opiekunom poczucie bezpieczeństwa i zadowolenie. Narkoza to całkowicie bezpieczne znieczulenie. Na twarz pacjenta nakładana jest maseczka, a przez nią podaje się tlen. Lekarz anestezjolog kwalifikuje pacjenta do znieczulenia, wybiera jego rodzaj i czuwa nad stanem i bezpieczeństwem pacjenta podczas zabiegu.

JAK PRZYGOTOWAĆ PACJENTA DO ZABIEGU?

  • 5 godzin bez przyjmowania pokarmów stałych, mleko też jest zaliczane do pokarmów stałych
  • 3 godziny bez picia
  • w dniu zabiegu można pić tylko wodę niegazowaną i herbatę
  • przyjmowanie leków doustnych trzeba skonsultować z anestezjologiem

Jeżeli którekolwiek ze wskazań zostanie złamane np. pacjent coś zje lub wypije to bezwzględnie ten fakt należy zgłosić lekarzowi przeprowadzającemu zabieg. Zabieg należy przesunąć na późniejszą godzinę lub przełożyć na następny dzień. W przypadku infekcji przebiegającej z gorączką, kaszlem lub katarem zabieg należy odłożyć.

Z dzieckiem, które jest w stanie zrozumieć należy porozmawiać i przygotować je do zabiegu. Należy przekazać mu niezbędne informacje w sposób łatwy do zrozumienia, niezwiększający jego niepokoju. Nie należy dziecka oszukiwać, najlepiej wytłumaczyć co się będzie z nim działo i odpowiedzieć na jego pytania lub poprosić nasz personel o pomoc w takiej rozmowie. Jeżeli mały pacjent miał wcześniej budzące lęk nieprzyjemne doświadczenia związane z wizytą w gabinecie stomatologicznym, należy mu wytłumaczyć, że tym razem będzie inaczej bo najpierw zaśnie w ramionach rodzica a gdy się obudzi zęby będą wyleczone.