WYBIELANIE ZĘBÓW METODĄ NAKŁADKOWĄ

Dlaczego wybrać Medical Clinic Podhale?

Czy Twoje zęby mają żółty odcień, a uśmiechając się nie czujesz się komfortowo?

To już przeszłość, właśnie znalazłeś idealne rozwiązanie by pozbyć się tego kompleksu!

Piękny biały uśmiech jest marzeniem wielu osób. Zniewalający uśmiech można uzyskać za pomocą nowoczesnej metody wybielania zębów jaką jest wybielanie nakłądkami. Piękny i zdrowy uśmiech jest  Twoją wizytówką. Zadbaj więc, aby Twoje zęby były olśniewające. Dziś efektowną poprawę uśmiechu możesz uzyskać już podczas jednej wizyty w Medical Clinic Podhale.

Wybielanie metodą nakładkową – krok po kroku…

Podczas pierwszej wizyty w Medical Clinic Podhale , przed przystąpieniem do wybielania pacjent poddawany jest rzetelnemu badaniu stanu zębów i dziąseł. Stomatolog najpierw zabezpiecza ubytki, kolejnym etapie usuwa kamień nazębny.

Na kolejnej wizycie stomatolog pobiera wyciski, które pozwolą na wykonanie indywidualnych nakładek na zęby. Nakładki są przezroczyste, bardzo elastyczne i ultra cienkie, co sprawia iż znacznie poprawia to komfort  i wygodę ich noszenia.
W trakcie drugiej wizyty pacjent mierzy nakładki, oraz otrzymuje strzykawki z żelem wybielającym (stężenie preparatu jest uzależnione od wrażliwości zębów pacjenta), a także szereg dokładnych instrukcji dotyczących samodzielnego stosowania preparatu w domu. Terapia domowa trwa około 8-10 dni. Nakładki należy stosować zgodnie z zaleceniami stomatologa – przez ok. 8 godzin dziennie, bądź zakładać je na noc, przed snem.

Wśród najpopularniejszych preparatów do wybielania nakładkowego można wymienić SDI lub Opalescence firmy Ultradent. Formuła produktów Opalescence opiera się na nadtlenku karbamidu, zawiera także fluor i azotan potasu zmniejszający nadwrażliwość zębów. Opalescence 10% PF i 15% PF stosuje się głównie do nocnego wybielania nakładkowego, natomiast Opalescence 20% PF jest wykorzystywany do kilkugodzinnego zabiegu w ramach wybielania jednowizytowego.

Specjanista w Medical Clinic Podhale indywidualnie do Ciebie dobierze preparat, który będzie =dostowsowany do Twoich potrzeb. 

“BIAŁA DIETA” i wybielanie metodą nakładkową

W trakcie wybielania zębów metodą nakładkową pacjent powinien stosować tzw. „białą dietę”, którą należy przedłużyć na okres tygodnia po zakończeniu zabiegów. Oznacza to, że w tym czasie należy zrezygnować z picia kawy, herbaty i innych mocno barwiących napojów typu czerwone wino czy soki owocowe. Zaleca się również picie napoi przez słomkę, aby uniknąć dyskomfortu oraz uczucia nadwrażliwości zębów.

Uzupełnienia protetyczne nie zmieniają koloru podczas wybielania, dlatego reguły wykonuje się wypełnienia tymczasowe. Po zakończeniu wybielania, kiedy ustabilizuje się kolor zębów, można wymienić wypełnienia po ustaleniu nowego odcienia uzębienia.