Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

Chirurgia stomatologiczna

Operacyjne leczenie problemów w obrębie jamy ustnej

Chirurgia stomatologiczna to operacyjne leczenie problemów zdrowotnych w obrębie jamy ustnej. Jest to jedna ze stale rozwijających się dziedzin stomatologii, obejmująca – oprócz zabiegów usuwania zębów – zabiegi odtwórcze tkanki kostnej oraz mikrochirurgię tkanek miękkich, umożliwiające przygotowanie pacjenta do dalszego specjalistycznego leczenia – takiego jak endodoncja (leczenie kanałowe), wszczepienie implantów czy zabiegi protetyczne.

Zakres usług

Chirurgia stomatologiczna w Medical Clinic Podhale to pełen zakres usług – od konsultacji chirurgicznej, przez pełną diagnostykę radiologiczną, po zaawansowane leczenie. W gabinetach naszej kliniki wykonujemy takie zabiegi jak:

  • usunięcie zębów mlecznych i stałych,
  • usunięcie zębów zatrzymanych (całkowicie lub częściowo),
  • usunięcie korzeni zęba w znieczuleniu miejscowym (hemisekcja),
  • resekcja wierzchołka korzenia,
  • pobranie materiału do badań histopatologicznych,
  • leczenie zmian tkanek miękkich – np. powikłanych ropni,
  • leczenie zmian tkanki kostnej.

Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej najczęściej wykonujemy w znieczuleniu miejscowym po uprzednim przeprowadzeniu z pacjentem dokładnego wywiadu lekarskiego. Istnieje również możliwość wykonania tego typu zabiegów w znieczuleniu ogólnym po konsultacji z doświadczonym anestezjologiem. Nasza klinika wyposażona jest w nowoczesny sprzęt anestezjologiczny, gwarantujący pacjentom pełne bezpieczeństwo.

Oferujemy Państwu również wykonanie pełnej cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej (zdjęcia panoramiczne, pantomograficzne) oraz badania tomograficznego.

Zapraszamy serdecznie do naszych placówek zlokalizowanych w Waksmundzie oraz w Nowym Targu, gdzie Waszymi zębami zajmą się doświadczeni specjaliści. W roku 2019 nasza klinika zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu najlepszych gabinetów stomatologicznych – Gala Beauty Stars, organizowanym przez magazyn Gala – co jest potwierdzeniem jakości oferowanych przez nas usług.

Nasze placówki: