Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

Implantologia

Implantologia

Implantologia stomatologiczna to dział zajmujący się odtwarzaniem zębów. Utrata nawet pojedynczego zęba nie jest obojętna dla całego zgryzu, dlatego każdy ubytek należy jak najszybciej uzupełnić. Jeśli nie zostanie on uzupełniony, wpłynie to negatywnie na pracę całej szczęki. Zęby zaczną wkrótce przesuwać się lub wysuwać. W efekcie spowoduje to całkowite zaburzenie zgryzu – gdyż uzębienie tworzy spójny zespół.
Implant jest stałym, długotrwałym i bezpiecznym elementem zastępującym korzeń zęba. Wprowadza się go chirurgicznie w kość tzw. wyrostka zębodołowego. Następnie na jego bazie wykonuje się uzupełnienie protetyczne: koronę lub most lub pełną rekonstrukcję zgryzu, jeśli u pacjenta występuje całkowity brak uzębienia. Jest to gwarancja odzyskania naturalnego i pięknego uśmiechu.
Implantologia to dziedzina, w której specjalizuje się nasz najbardziej doświadczony dentysta: lek. dent. Michał Szczepaniak, dla którego praca to prawdziwa pasja.

Dla kogo są implanty?

Implantologia to doskonałe rozwiązanie dla osób, które straciły jeden, więcej, czy nawet wszystkie zęby. Implanty można wprowadzić u pacjentów, u których zakończył się wzrost kości. W przypadku kobiet jest to wiek około 16–18 lat, w przypadku mężczyzn 18–20. Nie ma natomiast górnej granicy wieku – jeśli nie wystąpiły zanik czy zmiana struktury tkanki kostnej typowe dla naturalnych procesów starzenia, można wykonać zabieg implantacji.

Korzyści

Implanty stomatologiczne pozwalają na trwałe odtworzenie pełnej funkcjonalności i estetyki zębów. Poprawiają jakość życia, zapewniając pacjentom najwyższy komfort i gwarantując piękny uśmiech. Implantologia zapewnia więc poczucie naturalności i komfortu fizycznego oraz przywraca pewność siebie.
Umożliwia:

  • odbudowę jednego zęba bez potrzeby spiłowania zdrowych zębów w jego sąsiedztwie,
  • odbudowę kilku zębów bez naruszania pozostałych,
  • odbudowę zgryzu w przypadku bezzębia – w tym przypadku specjalista wykonuje pełną protezę nasadkową.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie do zabiegu wiąże się z przeprowadzeniem dokładnej diagnostyki, na którą składają się takie elementy jak:

  • szczegółowa ocena kości w miejscu planowanego wszczepu,
  • badanie wstępne – higieniczne,
  • badania ogólne,
  • plan protetyczny.

Zazwyczaj zapraszamy pacjenta na dwie wizyty: pierwszą – ogólną, podczas której specjalista dokonuje oceny stanu uzębienia i omawia z pacjentem jego oczekiwania oraz cały proces leczenia. Następnie oszacowane zostają indywidualne koszty wykonania zabiegu implantacji.
Kolejnym krokiem są badania wykonywane w gabinecie (ocena modeli diagnostycznych i grubości błony śluzowej) oraz pobranie tzw. wycisków. Pacjent może również otrzymać skierowanie na badania: ogólne (moczu i krwi), zdjęcie pantomograficzne i/lub tomografię komputerową szczęk.
Ostatecznie przedstawiamy pacjentowi dokładny plan leczenia (może on zawierać zabiegi z zakresu chirurgii przedimplantacyjnej).

Przebieg zabiegu

W trakcie zabiegu wszczepiania implantów lekarz dentysta nacina i odwarstwia błonę śluzową, a następnie nawierca specjalnym wiertłem otwór, do którego wprowadza implant. Na koniec odwarstwiona śluzówka zostaje zaszyta.
Cały zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym – a dzięki precyzji techniki operacyjnej i doskonałemu doświadczeniu naszych specjalistów poziom uciążliwości dla pacjenta porównywany jest do zabiegu usunięcia zęba.
Zapraszamy serdecznie do skorzystania z usług naszego Centrum stomatologii w filii Medical Clinic Podhale w Nowym Targu oraz nowo otwartej placówki Medical Clinic Podhale Art w Zakopanem. Dzięki zaangażowaniu naszych specjalistów w 2019 roku zdobyliśmy pierwsze miejsce w ogólnopolskim plebiscycie: Gala Beauty Stars – w kategorii: gabinety stomatologiczne.

Implantologia Nowy Targ – ul. Kopernika 7
Kontakt:+48 18 264 89 13
Implantologia Zakopane – ul. Chramcówki 7
Kontakt: +48 18 265 74 27

Dalsze leczenie

Zanim implant w pełni zintegruje się z kośćcem musi minąć około pół roku. Po tym czasie konieczne jest wykonanie zabiegu odsłonięcia części wewnątrzkostnej, gdzie lekarz umieszcza śrubę gojącą (na okres około 2 tygodni) formującą dziąsło i zakłada szwy. W międzyczasie pacjent powinien stawiać się na wyznaczonych wizytach kontrolnych, dzięki którym możliwa jest ocena efektów leczenia.
Po około 2-3 tygodniach można przystąpić do protetycznego odbudowania zęba na implancie.

#stomatologiazakopane #stomatologzakopane #implantologiazakopane #implantyzakopane