Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

Stomatologia estetyczna

Poprawa estetyki uzębienia

Stomatologia estetyczna obejmuje szereg zabiegów mających na celu poprawę estetyki uzębienia – wpływających na kolor, kształt czy nawet ustawienie zębów. Koncentrują się one na przywróceniu pacjentowi pięknego, naturalnego uśmiechu.

W Medical Clinic Podhale wykonujemy m.in.:

  • zabiegi korygowania zębów i ich konturowania,
  • zabiegi wybielania,
  • korony i mosty porcelanowe pełnoceramiczne.
  • korony na podbudowie cyrkonowej,
  • licówki kosmetyczne,
  • wypełnienia kosmetyczne.

Jednym z najczęściej wybieranych przez pacjentów zabiegów stomatologii estetycznej jest wybielanie. Uśmiech jest naszą wizytówką, niestety nie każdy z nas został obdarzony przez naturę jasnym kośćcem. Dodatkowo wraz z wiekiem zęby narażone są na powstawanie nieestetycznych przebarwień, związanych z piciem kawy, herbaty czy paleniem tytoniu.

Czy wiesz, że można pozbyć się tego problemu w około 10 dni?

Jeśli Twoje zęby mają żółtawy czy brunatny odcień, z którym czujesz się niekomfortowo, polecamy bezpieczne i skuteczne wybielanie metodą nakładkową! W Medical Clinic Podhale dobieramy preparat wybielający oraz liczbę aplikacji do indywidualnych oczekiwań pacjentów.

Jak wygląda zabieg?

Wybielanie metodą nakładkową to skuteczny i bezpieczny sposób na pozbycie się nieatrakcyjnej barwy zębów i gwarancja śnieżnobiałego uśmiechu. Podczas pierwszej wizyty stomatolog dokładnie bada stan uzębienia pacjenta oraz jego dziąseł. Jeśli zachodzi taka potrzeba, zabezpiecza ubytki, następnie usuwa osad i kamień, przygotowując zęby do pobrania tzw. wycisków. Na ich podstawie wykonywane są indywidualne nakładki, do których pacjent będzie aplikował w domu żel wybielający – zgodnie z zaleceniami specjalisty.

Użycie  nakładek

Nakładek z żelem używa się w nocy – umieszcza się je na zębach na około 8 godzin. Żel stopniowo wnika w głąb zębów, uwalniając tlen – to właśnie dzięki procesowi utleniania znikają nawet najtrwalsze przebarwienia. Zabieg powtarza się przez około 8-10 nocy, w zależności od indywidualnie dobranego planu wybielania. Pierwsze efekty widoczne są już po jednej czy dwóch nocach.

Około 2 tygodnie po zakończonej kuracji i ustabilizowaniu koloru zębów, stomatolog przystępuje do wypełnienia ubytków zgodnie z nową, jaśniejszą barwą, tak aby nie były widoczne.

Warto wiedzieć

Zdarza się, że zęby o naturalnie ciemnej barwie wymagają dłuższego okresu wybielania – dlatego właśnie dobieramy czas stosowania nakładek z żelem indywidualnie. Dodatkowo podczas procesu wybielania może nastąpić chwilowa nadwrażliwość, głównie na zimno – jeśli jest to dokuczliwe dla pacjenta, lekarz stomatolog zastosuje specjalny preparat odwrażliwiający.

Trwałość efektu

Efekt wybielania jest trwały, ale po kilku latach zęby mogą ponownie ulec lekkim przebarwieniom – głównie ze względu na spożywane pokarmy czy w przypadku palenia tytoniu. W tym przypadku może być wskazane powtórzenie wybielania – ale zazwyczaj jest ono zalecane raz na kilka lat i tylko przez 1 czy 2 noce.

Jeśli Twoje zęby Cię krępują, uważasz, że mają nieładny kolor i wstydzisz się uśmiechać – stomatologia estetyczna zapewni Ci szeroki wachlarz rozwiązań. Zapraszamy serdecznie na konsultacje i zabiegi do naszego Centrum stomatologii! Zadbamy o to, żeby na Twojej twarzy znów zagościł piękny biały uśmiech.

Nasze placówki: