Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

Stomatologia w narkozie – dla dorosłych i dzieci

Stomatologia w narkozie

Stomatologia w narkozie to usługa, którą stworzyliśmy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom Pacjentów. W ramach wizyty wykonujemy pełen zakres usług stomatologicznych z zakresu: stomatologii zachowawczej, chirurgii stomatologicznej, protetyki – zarówno u dorosłych, jak i dzieci.

Tak wstępna konsultacja, jak i zabiegi – jeśli nie istnieją przeciwwskazania – mogą odbyć się jednego dnia. Podczas konsultacji lekarz szczegółowo pyta o schorzenia czy dolegliwości, które mogą wykluczyć zastosowanie znieczulenia ogólnego (np. uczulenia). Państwa bezpieczeństwo i zadowolenie jest dla nas priorytetem, dlatego nad Waszym bezpieczeństwem podczas zabiegu czuwają doświadczeni anestezjolodzy.

Zalety zabiegu w narkozie

Stomatologia w narkozie umożliwia przeprowadzenie prostych zabiegów i skomplikowanych operacji. Między innymi u dorosłych pacjentów z dentofobią, czyli panicznym lękiem przed leczeniem dentystycznym (np. dźwiękami i zapachami, igłą i zastrzykiem). Szacuje się, że ponad połowa Polaków unika wizyt ze względu na silny strach, co prowadzi do pogłębiania ich problemów zdrowotnych.

Zabiegi przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym pozwalają na zniesienie bólu oraz niwelują stres. Przy okazji wyłączają świadomość i odruchy obronne pacjenta, który około 2 godzin po zabiegu odzyskuje pełną sprawność.

Przygotowanie do zabiegu

Aby dobrze przygotować się do zabiegu w znieczuleniu ogólnym, należy pamiętać o następujących zasadach:

  • przez 5 godzin przed planowanym zabiegiem nie należy jeść (uwaga – mleko jest zaliczane do pokarmów stałych),
  • przez 3 godziny nie wolno również pić,
    w dniu zabiegu można pić tylko wodę niegazowaną,
  • należy skonsultować z anestezjologiem przyjmowanie leków doustnych,
  • tuż przed zabiegiem należy usunąć protezy zębowe i szkła kontaktowe.
Przeciwskazania
  • W przypadku złamania którejkolwiek z wymienionych zasad – np. zjedzenia czegokolwiek czy wypicia – należy bezwględnie zgłosić ten fakt lekarzowi, który przesunie wykonanie zabiegu na późniejszą godzinę lub nawet inny dzień.
  • Podobnie należy zrezygnować z zabiegu (przełożyć go na inny termin), jeśli przechodzimy infekcję z towarzyszącą gorączką, kaszlem czy silnym katarem. Zwłaszcza infekcję dróg oddechowych (zapalenie płuc, oskrzeli, krtani).
  • Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu w narkozie można również wymienić nieustabilizowane choroby przewlekłe, takie jak astma oskrzelowa, nadciśnienie czy niedokrwienna choroba serca.

Zalecenia pozabiegowe

Przez dobę po zabiegu należy bezwzględnie unikać picia alkoholu, nie prowadzić pojazdów i nie obsługiwać urządzeń mechanicznych. Należy również trzymać się dokładnie zaleceń lekarza.

Narkoza stomatologiczna w przypadku dzieci

Często zdarza się, że znieczulenie ogólne (narkoza) jest konieczne w przypadku leczenia dzieci. W takim przypadku należy przygotować je do zabiegu, tłumacząc w prosty sposób, co będzie się z nimi działo, oraz odpowiadając rzetelnie na ich pytania. Ważne jest, aby dziecko nie zostało nastraszone i czuło się bezpiecznie w rękach lekarza. Można również poprosić o przeprowadzenie takiej rozmowy samego specjalistę – aby przełamać lęk czy stres malucha.

Jeśli dziecko miało wcześniej nieprzyjemne doświadczenia związane z wizytą w gabinecie stomatologicznym, należy mu wytłumaczyć, że tym razem będzie inaczej, bo najpierw zaśnie w ramionach rodzica, a gdy się obudzi, zęby będą w pełni wyleczone. Nie będzie zatem odczuwało strachu ani żadnego bólu.

Zapraszamy serdecznie do naszej placówki, gdzie obejmiemy Państwa kompleksową dentystyczną opieką.