blizna-po-cesarce_344922
NA CZYM POLEGA ZABIEG DERMAPEN?

Frakcyjne mikronakłuwanie skóry czyli zabiegi urządzeniem Dermapen, nagodzonym prestiżową nagrodą za najlepsze urządzenie medyczne, stanowi złoty standard w technice mikronakłuwania skóry. Dzięki unikalnej budowie, zastosowanie Dermapen daje spektakularne efeky już po pierwszym zabiegu. To nowoczesne narzędzie wykorzystywane między innymi do regeneracji skóry, niwelowania zmarszczek oraz leczenia blizn i redukowania rozstępów. Regeneruje, leczy i niweluje niedoskonałości skóry, zwiększa jej napięcie i jędrność.

Dermapen działa na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł, dzięki czemu pozwala to na wprowadzenie substancji czynnych wgłąb skóry. Zabieg ten cechuje się precyzją, nieporównywalną z tradycyjnymi metodami stosowanymi w mezoterapii i jest zdecydowanie bardziej komfortowy dla pacjenta. Dermapen to przełom wśród zabiegów mezoterapii. Wszystkie jego zalety docenili zarówno lekarze jak i pacjenci na całym świecie.76-zoom

System pulsujących igieł ułatwia dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej zapewniając niezrównaną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu do produkcji kolagenu. Kontrolowana precyzja pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania. Pierwszy etap rozpoczyna się z chwilą wydzielania czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i kaskadzie tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej.

Procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibrolastów, keratynocytów i monocytów co prowadzi do drugiej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy angiogenezy.Ostatnia faza mechanizmu działania Demapen’u skutkuje przebudową i remodelingiem leczonych tkanek. Dochodzi do poprawy unaczynienia skóry a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki obecności nowego kolagenu.

JAKIE SĄ EFEKTY ZABIEGU?

Jakie są efekty zabiegu?

  • wygładzenie zmarszczek
  • regeneracja skóry
  • spłycenie blizn potrądzikowych
  • niwelowanie rozstępów
  • redukcja blizn (redukcja niedoskonałości skóry)
  • zmniejszenie porów
  • zapobieganie łysieniu

Niewiarygodna skuteczność, łatwość i komfort wykonania zabiegu pozwalają lekarzom i pacjentom na całym świecie cieszyć się efektami terapii bez niepożądanych działań ubocznych. Zabieg wykonany przy użyciu Dermapenu jest zdecydowanie bardziej komfortowy dla pacjenta a precyzja urządzenia jest nieporównywalna do tradycyjnych metod stosowanych w zabiegach mezoterapii.

W przeciwieństwie do zabiegów z wykorzystaniem derma-roller’ów i mezoterapii wykonywanej przy użyciu strzykawki i igły, tzw. techniką nappage, można w pełni kontrolować głębokość iniekcji w zakresie od 0,25 mm do 2,5 mm. Czas leczenia jest zdecydowanie krótszy a pacjent może w krótkim czasie wrócić do codziennych czynności.