MEZOTERAPIA KOKTAJLEM Z PEPTYDAMI

Zabieg mezoterapii koktajlem z peptydami w Medical Clinic Podhale stosuje się u pacjentów, których dotyka nieco bardziej zaawansowane wypadanie włosów.  Należy wtedy zwiększyć intensywność kuracji wzmacniającej.

Zaleca się wykonywanie zabiegu mezoterapii co tydzień przez dwa miesiące. Po wykonaniu cyklu zabiegów należy raz w miesiącu wykonywać zabieg przypominający.

Mezoterapię tą wykonuje się specjalnym koktajlem przeznaczonym do skóry głowy. Preparat ten zawiera następujące substancje, które zawierają substancje stymulujące wzrost włosów:

  • peptydy
  • witaminy
  • sole mineralne

PRZEBIEG ZABIEGU

By zredukować ból do minimum, skórę głowy znieczula się specjalnym kremem lub sprayem. Poprawia to znacznie komfort zabiegu dla pacjenta. Zabieg wykonywany jest igłą lub przeznaczonym do tego specjalnym pistoletem. Lekarz wykonuje zabieg ostrzykując całą głowę preparatem witaminowym. Po wykonaniu tej czynności lekarz robi masaż stymulujący, aby równomiernie rozprowadzić preparat na skórze głowy. Do kilku dni po zabiegu skóra poddana zabiegowi może być zaczerwieniona i może pojawić się jej obrzęk, a nawet siniaki. W celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia stanu zapalnego zaleca się unikania sauny i zwiększonego wysiłku fizycznego.

Efekty widoczne będą już po zakończonej kuracji.