14543490_1243632932366421_532915170_n

CZYM SĄ PEELINGI MEDYCZNE?

Peelingi medyczne, zwane także chemoeksfoliacją lub dermopeelingami, to jedne z najczęściej wykonywanych na świecie zabiegów w gabinetach dermatologii estetycznej. Peelingi skutecznie odmładzają skórę i poprawiają jej wygląd. Likwidują blizny potrądzikowe, zaskórniki, przebarwienia, a nawet rozstępy. Peeling medyczny polega na kontrolowanym uszkodzeniu skóry, wywołującym złuszczanie części naskórka i\lub skóry właściwej, a następnie regeneracji, odmłodzenia i poprawienia kondycji skóry. Efektem zabiegu jest zmniejszenie widocznśoci zmarszczek, plam barwnikowych i blizn potądzikowych oraz nadmiernego rogowacenia skóry wywołanego przez promieniowanie słoneczne.

RODZAJE PEELINGÓW MEDYCZNYCH

Zależnie od głębokości działania peelingi można podzielić:

  • peeling powierzchowny – swoim działaniem obejmuje jedynie wierzchnie warstwy naskórka: rogową i ziarnistą. Do tych peelingów zaliczamy np. peeling kwasem glikolowym o stężeniu do 35%.
  • peeling średniogłęboki – dociera do warstwy podnaskórkowej, czyli do miejsca, gdzie naskórek łączy się ze skórą właściwą. Działąjąc w tym obszarze, pobudza fibroblasty i powoduje wzrost produkcji kolagenu, elastyny oraz wzrost zawartości czynników zwiększających nawilżenie skóry. Są to peelingi z użyciem TCA, AHA w stężeniu od 50-70%.
  • peeling głęboki – dochodzi do skóry właściwej, złuszcza cały naskórek. Używa się do tego celu fenolu lub lasera.

PEELING KWASEM MLEKOWYM

Kwas mlekowy należy do grupy kwasów owocowych. Pomaga utrzymać prawi- dłowe pH skóry i nawilża ją. Polepsza wygląd skóry wystawionej na nadmierną ekspozycję słońca, zmniejsza plamy i przebarwienia.

PEELING KWASEM MIGDAŁOWYM

Polecany jest nawet do skóry wrażliwej – nietolerująccej innych kwasów. Kwas migdałowy otrzymywany jest z ekstraktu z gorzkich migdałów i znany również jako kwas fenoksyglikolowy. Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny oraz aktywuje procesy regeneracji komórek. Jest pomocny w leczeniu trądzika. Poprzez głęboką penetrację mieszków włosowych redukuje i reguluje wy- dzielanie serum, przez co odblokowuje zatkane pory, likwiduje zaskórniki i poprawia koloryt skóry. Ma też działanie bakteriostatyczne. Po zastosowaniu peelingu migdałowego zmniejszają się drobne zmarszczki i rozjaśniają przebarwienia skóry.

PEELING KWASEM PIROGRONOWYM

Polecany w leczeniu trądzika grudkowo- zaskórnikowego. To peeling działający dość głęboko. Wywołuje złuszczanie naskórka trwające od 7 do 10 dni. Jego działanie przeciwbakteryjne i regulujące nadmierne wydzielanie serum pozwala na leczenie aktywnych postaci trądzika. Przenika do mieszka włosowo-łojowego i redukuje poziom łoju. Nie wpływa na obniżenie poziomu nawilżenia skóry.

COSMELAN

Zalecany do likwidacji przebarwień pochodzenia hormonalnego. Szczególnie przebarwień powstałych w trakcie ciąży.