Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

Analiza składu ciała

Analiza składu ciała

Analiza składu ciała to szybkie, bezinwazyjne badanie, które pozwala na sprawdzenie tego, z czego dokładnie składa się nasze ciało. Każdy z nas chciałby być wiecznie młody i posiadać szczupłe i jędrne ciało. Niestety o ile pierwszy aspekt pozostanie w sferze ludzkich marzeń, o tyle drugi nie musi być tylko marzeniem. Co prawda odpowiednio zbilansowana dieta i wysiłek fizyczny to czynniki, dzięki którym możemy cieszyć się dobrą kondycją, ale nie każdy z nas znajduje na nie czas i posiada motywację do utrzymywania stałej wagi. Dodatkowo wiele osób cierpi na zaburzenia metabolizmu oraz różnego rodzaju choroby, które sprawiają, że trudno im zachować odpowiedni wskaźnik indeksu masy ciała.

Tym pacjentom, którzy chcieliby poznać skład własnej masy ciała, w nawiązaniu do którego dietetyk będzie mógł zaproponować indywidualny plan żywieniowy, rekomendujemy przeprowadzenie szybkiej i bezpiecznej analizy składu masy ciała zaawansowaną metodą bioimpedancji elektrycznej (BIA, bioelectrical impedance analysis).

Dietetyczna analiza składu ciała – precyzyjny i nieinwazyjny pomiar

Jest to precyzyjny i nieinwazyjny pomiar pozwalający na określenie składu tkanek w ciele pacjenta na podstawie oporu, jaki stawiają one prądowi o niskim natężeniu. Analizę taką można przeprowadzić u osób obu płci, w dowolnym wieku, o dowolnej kondycji fizycznej (zdrowych i chorych), bez ryzyka niebezpiecznych konsekwencji.

Szczegółowa analiza składu ciała umożliwia monitorowanie zmian w poszczególnych jego częściach przed rozpoczęciem i w czasie trwania terapii otyłości, dostarczając szczegółowych informacji o zawartości poszczególnych komponentów: tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, beztłuszczowej masy ciała oraz zawartości wody i kości.

Analiza składu ciała przeprowadzana jest na specjalistycznej wadze Tanita. Następnie lekarz dietetyk opisuje przebieg badania i dokonuje interpretacji wyników.

Dzięki nowoczesnej technologii można poznać swój wiek metaboliczny oraz parametry ciała, takie jak m.in.:

  • podstawowy wskaźnik przemiany materii (BMR),
  • indeks masy ciała (BMI),
  • ilość i masa tkanki tłuszczowej,
  • zawartość wody w organizmie.

Na podstawie analizy wyników pomiaru dietetyk przygotowuje dla pacjenta optymalny plan żywieniowy.

Zapraszamy serdecznie – kontakt: 18 264 40 00