Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

Dieta w ciąży

Dieta w okresie ciąży

Dieta w ciąży jest istotną kwestią, wartą poświęcenia uwagi. Wiele kobiet po zajściu w ciążę odczuwa motywację do zmiany stylu życia – dla ich zdrowia oraz prawidłowego rozwoju dziecka istotne jest unikanie stresujących sytuacji, zwolnienie tempa oraz przede wszystkim zadbanie o to, aby zdrowo się odżywiać. Zdrowo – czyli tak, aby dostarczyć zarówno sobie, jak i maluchowi wszystkie niezbędne substancje: m.in. składniki mineralne i witaminy.

Jak jeść w ciąży

Nawet jeśli wcześniej nie przykładałaś wagi do tego, co jesz, warto, abyś jako przyszła mama skoncentrowała się na prawidłowej diecie w okresie ciąży. Ważne jest, aby pamiętać, że ciąża niesie ze sobą różne ograniczenia i nie można jeść wszystkiego, na co przychodzi ochota. Wiele produktów negatywnie wpływa na zdrowie kobiety i dziecka – oczywistością jest także, rzecz jasna, że istnieją takie, z których należy bezwzględnie zrezygnować (jak choćby alkohol).

Bardzo istotne jest również odpowiednie dostosowanie ilości zjadanego pożywienia – zwyczajowo przyjęło się, że kobieta w ciąży musi przytyć, ale warto wiedzieć, że przyrost wagi w tym okresie również powinno się kontrolować. Zdecydowanie w tym momencie liczy się jakość, a nie ilość.

Jadłospis Medical Clinic Podhale

Opracowany w Poradni dietetycznej Medical Clinic Podhale jadłospis dla przyszłej mamy opiera się na podstawowych zasadach piramidy zdrowego odżywiania, których wdrożenie warunkuje stan zdrowia kobiety. Składa się ze zbilansowanych i łatwych do przygotowania posiłków, które zawierają niezbędne składniki odżywcze, witaminy i mikroelementy.

Każdy ustalany jest indywidualnie – z uwzględnieniem preferencji pacjentki, jej aktywności, wieku, przebytych chorób oraz jej sytuacji ekonomicznej.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z porad naszego dietetyka, mgr Anety Zając, która pomoże każdej przyszłej mamie przejść zdrowo przez ten wymagający dla jej zdrowia i kondycji okres. Kontakt i zapisy na konsultacje: 18 264 40 00