Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

Jak skutecznie wyleczyć otyłość?

Leczenie otyłości

Gruntowna diagnoza – podstawą skutecznego leczenia otyłości jest rozpoznanie problemów. Specjaliści Medical Clinic Podhale dzięki przekrojowym badaniom medycznym i psychologicznym dowiadują się wszystkiego, co istotne, by zacząć efektywną terapię.

Motywacja do zmian – u chorych na otyłość występuje często syndrom wyuczonej bezradności; praca z zespołem specjalistów Medical Clinic Podhale pomaga odnaleźć w sobie wiarę w możliwość wyleczenia i zbudować silną motywację do przestrzegania przyjętych zasad.

Zrozumienie swoich emocji – otyłość można rozpatrywać jak każdy inny nałóg; objadanie się jest działaniem mającym na celu poradzenie sobie z lękiem, wstydem, poczuciem winy i innymi negatywnymi emocjami; zrozumienie przyczyn swojego zachowania to nieodzowny krok do zmian.

Nauka nowych nawyków – w skutecznej terapii otyłości ważne jest to, by oduczyć się szkodliwych nawyków, np. napadowego objadania się, nocnego podjadania czy dojadania po dzieciach i zastąpić je innymi, sprzyjającymi redukcji masy ciała.

Indywidualna dieta – dobranie diety odpowiadającej indywidualnemu zapotrzebowaniu danego organizmu to odpowiedzialne, skomplikowane zadanie, właściwie dobrana dieta pozwala na bezpieczną i skuteczną redukcję masy ciała, bez ryzyka rozwoju niedoborów oraz pogorszenia stanu ogólnego zdrowia.

Aktywność fizyczna – wiele wysiłków podejmowanych w celu zmniejszenia masy ciała opiera się na wyczerpujących ćwiczeniach fizycznych; chociaż stojąca za nimi motywacja jest nieraz godna podziwu, nieprzemyślane i zbyt wyczerpujące ćwiczenia mogą zaszkodzić nie przynosząc pożądanych efektów, nie są też rozwiązaniem dla każdego. W Medical Clinic Podhale ćwiczenia są indywidualnie dobierane przez specjalistę.