Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

Rak żołądka

Rak żołądka należy do najczęstszych nowotworów złośliwych i stanowi około 90% wszystkich nowotworów tego narządu. Inne nowotwory, które mogą wystąpić w żołądku to: chłoniaki, rakowiaki oraz guzy stromalne.

Objawy

Wczesne objawy raka żołądka nie są charakterystyczne. Wśród nich należy wymienić uczucie pełności i bóle w nadbrzuszu, szybko pojawiające się uczucie sytości, utratę apetytu, utratę masy ciała. Jednakże wymienione objawy mogą występować także w przebiegu innych, mniej groźnych chorób. W przypadku, gdy niepokojące objawy utrzymują się lub nasilają, zaleca się wizytę u gastroenterologa.

Leczenie

W przypadku wykrycia raka żołądka, jedynym sposobem leczenia dającym szansę całkowitego wyleczenia jest operacja, która polega na usunięciu żołądka (lub jego znacznej części) i okolicznych węzłów chłonnych. W niektórych przypadkach po operacji stosuje się leczenie uzupełniające (chemioterapię), aczkolwiek skuteczność takiego sposobu leczenia nie jest ostatecznie ustalona i podlega wciąż badaniom klinicznym.