Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

Zakres badań poradni medycyny pracy

Wykonujemy badania

W poradni wykonujemy badania kierowców, badania sanitarno-epidemiologiczne, badania dotyczące oceny możliwości pobierania nauki przez kandydatów do szkół ponadpodstawowych i wyższych oraz uczniów tych szkół, którzy w trakcie praktycznej nauki zawodu są narażeni na działanie czynników uciążliwych lub niebezpiecznych dla zdrowia.

  • Badania wstępne – należy wykonać przed rozpoczęciem pracy, a także po zmianie stanowiska pracy, jeżeli na nowym występują inne, dodatkowe negatywne czynniki stanowiące zagrożenie dla zdrowia.
  • Badania okresowe – wykonuje się je u osób, którym skończyła się ważność poprzedniego zaświadczenia dopuszczającego do pracy na danym stanowisku.
  • Badania okresowe w związku z pogorszeniem stanu zdrowia (w tym wzroku) – wykonuje się je u pracowników, którzy mimo posiadanego ważnego orzeczenia lekarskiego (dopuszczającego do pracy), zgłaszają pracodawcy pogorszenie stanu zdrowia, uniemożliwiające im wykonanie dotychczasowych obowiązków.
  • Badania kontrolne – wykonuje się je u każdego pracownika, który przebywał ponad 30 dni na zwolnieniu lekarskim. Mają one na celu wykluczenie przeciwwskazań do pracy na danym stanowisku.
  • Badania sanitarno-epidemiologiczne – są wykonywane przed podjęciem pracy w miejscach i na stanowiskach, gdzie możliwe jest przeniesienie potencjalnie występującej choroby na inne osoby oraz po przebyciu takich chorób, jak m.in. dur brzuszny czy samonelloza.