
Celem niniejszego projektu pt. Opracowanie i implementacja innowacyjnej metody leczenia defektów poporodowych i rewitalizacji pochwy w ginekologii estetycznej jest przeprowadzenie eksperymentalnych prac rozwojowych przez MEDICAL CLINIC PODHALE SPÓŁKA CYWILNA Michał Szczepaniak, Anna Przygodzka Szczepaniak, które doprowadzą do stworzenia innowacyjnej usługi w ginekologii estetycznej z zakresu rewitalizacji pochwy i leczenia defektów poporodowych, a następnie wdrożenie wyników prac rozwojowych do własnej działalności gospodarczej przez rozpoczęcie świadczenia innowacyjnych usług. Okres realizacji projektu to 1.06.2019 do 31.05.2021r. Projekt dotyczy innowacji produktowej usługi i obejmuje wyłącznie prace rozwojowe.
Finalnym i operacyjnym celem Przedsiębiorstwa po wdrożeniu innowacji jest stworzenie Centrum Leczenia Defektów Poporodowych, w którym kadra naukowa na podstawie dostępu do najnowocześniejszej aparatury medycznej oraz zaplecza medycznego jakie oferuje przedsiębiorstwo będzie wykonywała badania skuteczności wprowadzonej przez siebie procedury medycznej polegającej na połączeniu laseroterapii z wykorzystaniem impulsu dostosowanego do zabiegów w obrębi błony śluzowej, medycyny regeneracyjnej w postaci komórek macierzystych odseparowanych z tłuszczu pacjenta oraz rehabilitacji dna miednicy u kobiet po porodach, u których zdiagnozowano: Atrofię pochwy i związane z nią nietrzymanie moczu, woulwodynia, dyspareunia oraz poporodowy spadek napięcia i nadmierne rozluźnienie pochwy. Poporodowe uszkodzenia pochwy i krocza w tym blizny, pęknięcia krocza, przerost, rozciągniecie warg sromowych, nieestetyczny wygląd narządów płciowych zewnętrznych. Cele operacyjne Projektu zostaną zrealizowane dzięki realizacji Zadania: Eksperymentalne prace rozwojowe Opracowanie innowacyjnej metody leczenia defektów poporodowych i rewitalizacji pochwy.
Wartość projektu: 2 302 694,78 ZŁ
Wkład Funduszy Europejskich: 1 372 700,39 zł
Planowane efekty: Finalnym i operacyjnym celem Przedsiębiorstwa po wdrożeniu innowacji jest stworzenie Centrum Leczenia Defektów Poporodowych, w którym kadra naukowa na podstawie dostępu do najnowocześniejszej aparatury medycznej oraz zaplecza medycznego jakie oferuje przedsiębiorstwo będzie wykonywała badania skuteczności wprowadzonej przez siebie procedury medycznej polegającej na połączeniu laseroterapii, medycyny regeneracyjnej w postaci komórek macierzystych odseparowanych z tłuszczu pacjenta oraz rehabilitacji dna miednicy u kobiet po porodach.