mezoglowy

Nadmierne wypadanie włosów może być skutkiem złej diety, długotrwałego silnegostresu, nawet     choroby gorączkowej. To również częsta reakcja na chemioterapię i leki przeciwdepresyjne. Zdarza się też po operacji związanej z dużą utratą krwi. Najczęstszą postacią łysienia jest jednak łysienie typu męskiego (androgenowe). Dotyczy ono ok. 60 proc. mężczyzn powyżej 50. roku życia. Ten typ łysienia nierzadko rozpoczyna się w wieku 16–20 lat i występuje rodzinnie. Postępujące z wiekiem wypadanie włosów jest naturalnym procesem fizjologicznym związanym z obecnością męskich hormonów płciowych. To, czy mężczyzna będzie łysieć, zależy głównie od pochodnej męskiego hormonu płciowego testosteronu, zwanej dihydrotestosteronem (DHT). DHT działa na mieszki włosowe – sprawia, że zamiast mocnych i długich włosów zaczynają one produkować krótkie i cieńsze. W końcu wytwarzają tylko delikatny meszek, taki sam, jaki porasta nos czy czoło.Na zdrowej głowie 10 proc. włosów znajduje się w fizjologicznej fazie spoczynku, a wypadanie około 100 włosów dziennie jest naturalne. Każdy włos rośnie średnio o 1 cm na miesiąc przez 2–6 lat. Skracanie okresu wzrostu włosa, a wydłużenie się okresu spoczynku mieszka włosowego prowadzi do miniaturyzacji mieszków i łysienia. Warto wiedzieć, że większość łysiejących mężczyzn nie gubi włosów szybciej niż inni. Jednak w miejsce wypadających włosów nie rosną im nowe albo się nie regenerują.

Istnieje kilka metod leczenia łysienia, w Medical Clinic Podhale  dostępne są zabiegi mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, mezoterapii cienkoigłowej oraz mezoterpia koktajlem z peptydami. Każda metoda dobierana jest indywidualnie do pacjenta podczas poprzedającej zabiegi konsultacji.

 

Regenera Activa jest specjalnie zaprojektowanym systemem wykorzystującym autologiczny przeszczep komórek. System został stworzony do uzyskiwania zawiesiny komórek zdolnej do regeneracji tkanek. Podczas pojedynczej sesji, gdzie pacjent jest zarówno dawcą jak i biorcą autologicznego przeszczepu. Jesteśmy w stanie stymulować miejsce poddane zabiegowi za pomocą komórek progenitorowych i czynników wzrostu uzyskanych z miejsca pobrania przeszczepu.

Jak wygląda zabieg REGENERA ACTIVA®?

Zabieg Regenera Activa jest niezwykle prosty i trwa zwykle 20-30 minut.

Pierwszy etap: pobranie niewielkiego wycinku skóry (od jednej do trzech biopsji o średnicy 2,5 mm) z okolicy karku na linii włosów. Pobranie tak niewielkiego wycinka skóry pozwala na samoistne zagojenie się miejsca pobrania przeszczepu. Jest to proces zupełnie bezbolesny gdyż lekarz znieczuli miejsce biopsji za pomocą lidokainy.

Drugi etap: wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia. Jest to wyizolowanie z pobranej od Ciebie tkanki komórek progenitorowych, komórek macierzyste i czynników wzrostu, które mają zdolności regeneracyjne.

Trzeci etap: przygotowana w ten sposób zawiesina zostanie podana w skórę Twojej głowy na zasadzie mezoterapii w okolice mieszków włosowych aby zainicjować procesy naprawcze.

Jak często powinno się powtarzać zabieg?

Zabieg Regenera Activa wykonuje się tylko raz w pojedynczej sesji. Nie ma konieczności wykonywania tego zabiegu w serii. Zabieg Regenera Activa można powtórzyć dopiero po 2-3 latach aby zapobiegać dalszej utracie włosów i postępom łysienia typu androgenowego.