Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

Lipotransfer

Lipotransfer jest małoinwazyjną, bezpieczną, a przede wszystkim skuteczną metodą umożliwiającą wymodelowanie konkretnych obszarów ciała lub twarzy. Pozwala ona na zredukowanie oznak starzenia, wypełnienie ubytków tkanki podskórnej oraz pozbycie się lokalnego nadmiaru tłuszczu.

Zabieg – nazywany również przeszczepem tłuszczu – dzieli się na dwa etapy. Pierwszym z nich jest pobranie przez lekarza tkanki tłuszczowej z miejsc, gdzie jest go za dużo. Zazwyczaj są to rejony brzucha oraz ud, z których pobrany tłuszcz jest następnie – w drugim etapie – przenoszony i reimplantowany tam, gdzie występują jego ubytki. Własna tkanka tłuszczowa jest najlepszym, naturalnym wypełniaczem, doskonale tolerowanym przez organizm – dzięki temu zniwelowane jest ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej lub odrzucenia przeszczepu.

Wskazania do zabiegu

Wśród wskazań do zabiegu można wymienić wszelkie niedobory tkanki tłuszczowej – zwłaszcza w obrębie twarzy. Metoda ta doskonale sprawdza się w przypadku wystąpienia u Pacjenta głębokich bruzd, zmarszczek, blizn potrądzikowych czy zapadniętych obszarów wokół oczu. Jest również świetnym rozwiązaniem w przypadku utraty objętości skóry, zapadniętych policzków, wyraźnej doliny łez czy asymetrii. Sprawdza się także przy niwelowaniu lokalnego nadmiaru tkanki -na przykład podwójnego podbródka.

W obrębie ciała – lipotransfer to rozwiązanie idealne w przypadku wystąpienia nadmiaru tkanki, asymetrii czy ubytków pooperacyjnych lub pourazowych. Umożliwia również wysmuklenie wybranych części ciała i nadanie im pożądanego kształtu – zwłaszcza w problematycznych obszarach, jak boczki czy brzuch.

Przebieg zabiegu

Lipotransfer to zabieg minimalnie inwazyjny i bezpieczny. W jego trakcie lekarz pobiera tkankę tłuszczową za pomocą tzw. kaniuli. Jest to odpowiednio wyprofilowana pusta w środku rurka zakończona tępą igłą umożliwiającą zarówno bezpieczne odciągnięcie płynnych substancji, jak i ich wstrzyknięcie w wybranym obszarze. Na znieczulonym fragmencie ciała lekarz dokonuje minimalnego nacięcia, dzięki któremu może umieścić podskórnie kaniulę i pobrać tkankę. Następnie – po odpowiedniej obróbce – trafia ona w wyznaczone miejsce.

Efekty pozabiegowe

Lipotransfer jest zabiegiem niewymagającym rekonwalescencji. Jedynymi negatywnymi efektami, występującymi bezpośrednio po zabiegu, są zasinienia oraz delikatny obrzęk. Powinny one zniknąć samoistnie po kilku czy kilkunastu godzinach.

Co istotne – tkanka tłuszczowa reaguje na zmianę wagi naszego ciała. Z tego względu, jeśli przytyjemy, czy schudniemy będzie ona odpowiednio zwiększać lub zmniejszać swoją objętość w miejscach poddanych zabiegowi.

Przeciwwskazania

Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu lipotransferu można wymienić:

  • choroby autoimmunologiczne,
  • zaburzenia krzepliwości krwi, chorobę zakrzepową,
  • ciążę i okres laktacji,
  • niewydolność nerek czy wątroby.
  • aktywne infekcje.

Specjaliści

Zabiegi lipotransferu wykonują w naszej klinice doświadczeni specjaliści.