Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

Łuszczyca i bielactwo

Leczenie łuszczycy i bielactwa

W Medical Clinic Podhale zajmujemy się leczeniem m.in. takich schorzeń jak łuszczyca, bielactwo oraz atopowe zapalenie skóry. W terapii tych dolegliwości sięgamy po sprawdzone metody oraz innowacyjne rozwiązania.

Sukces zawdzięczamy: zabiegom z użyciem nowoczesnego sprzętu medycznego (m.in. naświetlania, kabina do fototerapii Waldmann UV5002, kriokomora, jonoforeza siarczkowa na zmianę z borowinową ) oraz doświadczonej kadrze (lekarze wyspecjalizowani w medycynie fizykalnej i balneologii, dietetyk, fizjoterapeuci, masażyści).

Łuszczyca

Łuszczyca to przewlekła i nawrotowa choroba skóry, wywołująca zmiany nie tylko w obrębie skóry gładkiej, ale również stawów, skóry głowy i paznokci. Leczenie tej dolegliwości jest utrudnione z uwagi na to, że nieznana jest jej etiologia (przyczyna).

Czynniki łagodzące powstawanie zmian

Jednym z czynników, który łagodzi zmiany chorobowe u pacjentów dotkniętych tym schorzeniem jest promieniowanie ultrafioletowe. Z tego względu zaleca się im częste korzystanie z kąpieli słonecznych, które hamują przyspieszony rozwój komórek skóry oraz nadmierną reakcję układu odpornościowego, wpływającą na powstawanie zmian chorobowych. W okresie jesienno-zimowym pacjentów kieruje na tzw. fototerapii oraz fotochemioterapii z wykorzystaniem sprzętu emitującego zarówno promieniowanie UVB, jak i UVA.

Kabina Waldmann UV5002

W Medical Clinic Podhale zajmujemy się leczeniem łuszczycy z użyciem najnowocześniejszej na rynku kabiny do fototerapii – Waldmann UV5002. Umożliwia ona naświetlanie pacjentów wąskopasmowymi promieniami UVB 311 nm (21 lamp) lub UVA (21 lamp) przy jednoczesnym inteligentnym systemie chłodzenia, zapewniającym komfort podczas zabiegu.

Kabina wyposażona jest w zwierciadła, dzięki którym możliwe jest niezwykle równomierne naświetlanie ciała pacjenta, oraz czujniki umożliwiające prezycyjne dawkowanie. Gwarantuje tym samym bezpieczeństwo i wysoką skuteczność terapeutyczną – dla uzyskania najlepszych efektów pacjenci poddawani są naświetlaniu 2–3 razy w tygodniu – w sumie zalecanych jest od 15 do 20 sesji.

Terapia PUVA

PUVA (Psolaren Ultra Violet A) to terapia polegająca na podaniu pacjentowi naturalnego, roślinnego związku chemicznego – psolarenu (występującego m.in. w selerze czy lubczyku). Substancja ta ma właściwości uwrażliwiające skórę na nadfiolet – dzięki czemu promieniowanie jest bardziej skuteczne w łagodzeniu zmian. Naświetlania należy powtarzać 3 razy w tygodniu – a dawka wyselekcjonowanych promieni UVA (320–400 nm) jest dobierana indywidualnie, w zależności od reaktywności skóry pacjenta.

Metodę tę wykorzystuje się także w leczeniu: bielactwa, atopowego zapalenia skóry, liszaja płaskiego czy fotodermatozy.

Terapia UVB 311

Metoda ta polega na selektywnym wykorzystaniu konkretnej długości promieniowania UVB (długość fali – 311 nm) o sprawdzonych właściwościach terapeutycznych, bez podawania psolarenu. Efekt terapeutyczny osiąga się poprzez samą ekspozycję skóry na światło.

Metodę tę wykorzystuje się także w leczeniu: bielactwa nabytego oraz czasem w przypadku atopowego zapalenia skóry, świerzbiączki czy świądu skóry.

Zapraszamy serdecznie Pacjentów z wymienionymi dolegliwościami na konsultacje dermatologiczne, podczas których nasi specjaliści dobiorą im indywiualnie dopasowaną terapię o największej potencjalnej skuteczności.