Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

Peelingi medyczne – ogólne informacje

Peelingi medyczne (dermopeelingi/chemoeksfoliacja) opierają się na wykorzystaniu medycznych substancji powodujących dogłębne złuszczanie naskórka. Jest to remedium na niedoskonałości cery – nieestetyczne blizny potrądzikowe, przebarwienia, zaskórniki czy suchą, łuszczącą się skórę.

Ich działanie polega na kontrolowanym uszkodzeniu zewnętrznej warstwy skóry, którego efektem jest złuszczenie naskórka, a ostatecznym następstwem – regeneracja powodująca odmłodzenie i poprawę kondycji cery.

Dzięki zastosowaniu dermopeelingów uzyskuje się:
  • zmniejszenie widoczności plam barwnikowych,
  • spłycenie blizn potrądzikowych,
  • redukcję trądziku grudkowo-zaskórnikowego poprzez działanie antybakteryjne,
  • zmniejszenie widoczności zmarszczek,
  • regulację wydzielania sebum,
  • poprawę kolorytu,
  • redukcję nadmiernego rogowacenia skóry wywołanego przez promieniowanie UVA/UVB.

Rodzaje pilingów medycznych

Peelingi medyczne w zależności od głębokości ich działania oraz wartości stężenia można podzielić na:

Powierzchowne – obejmujące swoim działaniem wierzchnie warstwy naskórka: rogową i ziarnistą (np. peeling z użyciem kwasu glikolowego o stężeniu do 35%).

Średniogłębokie – docierające do połączenia naskórka ze skórą właściwą – czyli do warstwy podnaskórkowej; powodują one pobudzenie fibroblastów i wzmożony wzrost produkcji kolagenu i elastyny (np. peeling z wykorzystaniem TCA czy kwasów AHA w stężeniu od 50-70%.).

Głębokie – są to peelingi dochodzące do skóry właściwej, złuszczające dogłębnie cały naskórek (np. z użyciem fenolu) oraz aktywujące procesy regeneracji komórek.

W naszej klinice oferujemy Państwu szereg peelingów dostosowanych do indywidualnych wymagań skóry – którą początkowo ocenia wykwalifikowany specjalista. Można je wykonywać nawet w przypadku wrażliwej cery.
Aktualnie korzystamy z całej gamy kosmetyków marki Mesoestetic, w tym peelingów na bazie czystych lub mieszanych kwasów:

  • mlekowego,
  • migdałowego,
  • pirogronowego,
  • salicylowego,
  • azelainowego.

Peeling z kwasem mlekowym – polecany jest nawet osobom z wrażliwą skórą, zwłaszcza cierpiącą na przebarwienia posłoneczne. Działa nawilżająco i pomaga utrzymać prawidłowe pH skóry.

Peeling z kwasem migdałowym – jego główną zaletą jest delikatne działanie, dzięki czemu poleca się go osobom, których skóra nie toleruje innych kwasów. Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny oraz aktywuje proces regeneracji komórkowej. Redukuje i reguluje wydzielanie serum,odblokowując zatkane pory. Dzięki temu zmniejsza zmiany trądzikowe, likwiduje zaskórniki i poprawia koloryt skóry.

Peeling z kwasem pirogronowym – zalecany osobom cierpiącym na trądzik grudkowo-zaskórnikowy ze względu na głębokie działanie. Skutkuje silnym złuszczaniem naskórka, trwającym od tygodnia do 10 dni. W tym czasie zmniejsza się wydzielanie sebum, redukuje poziom łoju, ale jednocześnie nie zmniejsza się poziom nawilżenia skóry.

Peeling z kwasem salicylowym – poleca się osobom ze skórą mocno zanieczyszczoną (zaskórniki, zapalenie mieszków włosowych, trądzik zapalny i niezapalny) oraz przebarwioną (plamy, piegi). Dzięki właściwościom przeciwzapalnym przyspiesza gojenie się wyprysków i podrażnień, oczyszczając pory.

Peeling z kwasem azelainowym – rekomendowany jest osobom ze skórą wrażliwą oraz z dolegliwościami trądzikowymi, a także posiadającym skórę atopową, skłonną do pojawiania się rumienia, z tendencją do zapalenia mieszków włosowych oraz płytko unaczynioną.

Doborem odpowiedniego preparatu – dopasowanego do skóry Pacjenta – zajmują się lekarze-dermatolodzy. Zapraszamy serdecznie na konsultacje:  18 264 40 00