Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

Konchoplastyka

konchoplastyka
Czas trwania
30 minut
Znieczulenie
miejscowe
Rekonwalescencja
3-4 dni

Konchoplastyka

Konchoplastyka to zabieg, który ma na celu redukcję objętości śluzówki małżowin nosowych dolnych. Aktualnie jednym z najlepszych i najczęściej stosowanych sposobów leczenia przerostu małżowin nosowych jest konchoplastyka wykonywana małoinwazyjną i bezpieczną metodą radiochirurgii. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym w ramach tak zwanej chirurgii jednego dnia.

Wskazania

Przerost małżowiny nosowej dolnej może skutkować uciążliwymi dla chorego problemami zdrowotnymi, wśród których można wymienić:

  • przewlekłe infekcje,
  • pogorszenie powonienia,
  • nawracające nieżyty nosa
  • oraz problemy z oddychaniem przez nos.

Wymienione dolegliwości, skonsultowane z lekarzem specjalistą – otolaryngologiem, mogą być wskazaniem do wykonania zabiegu konchoplastyki.

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu lekarz umieszcza pod śluzówką małżowin nosowych specjalne elektrody mające na celu stymulację tkanek falami o częstotliwości radiowej. W efekcie w obrębie operowanego obszaru powstają niewielkie blizny wewnątrznosowe, co w dalszej kolejności skutkuje obkurczeniem małżowin i redukcją ich objętości.

Zabieg trwa zaledwie około pół godziny. Oznacza to, że pacjent może tego samego dnia wrócić do domu i zająć się codziennymi czynnościami. Efekty zabiegu obserwowane są po około 2 tygodniach, kiedy następuje faktyczne zmniejszenie małżowiny.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu pacjent powinien bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarskich oraz stosować do poniższych wskazań:

  • ograniczyć wysiłek fizyczny,
  • utrzymywać odpowiednią wilgotności jamy nosowej,
  • otwierać usta przy kichaniu, aby zminimalizować ciśnienie powstające w jamie nosowej.

Warto również korzystać z preparatów obkurczających naczynia krwionośne – jeśli takie jest zalecenie specjalisty.

Minimalna inwazyjność

W Medical Clinic Podhale do wykonywania konchoplastyki wykorzystujemy metodę koblacji. Jest to metoda wykorzystującą energię fal elektromagnetycznych. Dzięki temu jest minimalnie inwazyjną, najmniej bolesną i wywołującą najmniejsze krwawienie techniką chirurgiczną, która nie uszkadza tkanki wokół operowanego miejsca i umożliwia jak najszybsze gojenie się ran, przyspieszając rekonwalescencję po zabiegu.

Konchoplastyka przeprowadzana jest przez specjalistę z wieloletnim doświadczeniem – otolaryngologa specjalizującego się w operacjach małoinwazyjnych: doktora Romana Głowackiego. Zapraszamy serdecznie do Poradni laryngologicznej na konsultacje pana doktora, podczas których oceni nos i zdecyduje o zakwalifikowaniu Pacjenta do zabiegu: 18 264 40 00.