Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

Laserowa korekcja wzroku

Zalety laserowej korekcji wzroku

Wśród zalet tej metody korekcji wzroku można wymienić przede wszystkim bezpieczeństwo i skuteczność – dodatkowo zabieg jest krótkotrwały, wykonywany w tzw. trybie ambulatoryjnym i bezbolesny. Natomiast efekty są zauważalne już kilka dni po zabiegu i utrzymują się trwale, przywracając Pacjentowi komfort życia.

Kwalifikacja do zabiegu

Aby zakwalifikować się do zabiegu, należy zarezerwować termin konsultacji u naszego specjalisty dr. n. med. Łukasza Cwaliny – podczas której przeprowadzi on wywiad dotyczący ewentualnych chorób Pacjenta potencjalnie wykluczających wykonanie zabiegu, wykona również niezbędne badania i ostatecznie oceni możliwość wykonania korekcji laserowej.

Warunki zakwalifikowania się do laserowej korekcji wzroku i przeciwwskazania

Najważniejsze w przypadku tej metody jest posiadanie ustabilizowanej wady wzroku – z tego względu laserową korekcję wzroku przeprowadza się jest u osób, które ukończyły 21 lat. Dodatkowo zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży lub karmiących piersią oraz u osób ze skłonnością do bliznowców (tworzenia przerostów blizn). Przeprowadzenie go wykluczają go również takie dolegliwości jak:

  • cukrzyca,
  • choroby autoimmunologiczne, np. zespół Sjögrena, toczeń,
  • silne alergie i atopia,
  • choroby tkanki łącznej – np. RZS, sklerodermia,
  • łuszczyca,
  • choroby oczu: półpasiec oczny, jaskra, zaćma, wirusowe zapalenie rogówki, oczopląs, schorzenia naczyniowe,
  • odwarstwienie i część zwyrodnień siatkówki,
  • zwyrodnienia rogówki,
  • zespół suchego oka.

Zalecenia w dniu zabiegu

W dniu zabiegu należy przestrzegać zaleceń lekarskich i stawić się w klinice o wyznaczonej godzinie – w wygodnym, niekrępującym ruchów ubraniu. Przed wizytą nie należy pić napojów zawierających kofeinę ani alkoholu. Ważne jest również nienakładanie makijażu i dokładne umycie twarzy oraz głowy. W przypadku słonecznej pogody należy zabrać ze sobą okulary przeciwsłoneczne, aby chronić oczy po zabiegu.

Nowoczesny sprzęt laserowy

W Poradni okulistycznej naszej kliniki wykonujemy zabiegi laserowej korekcji wzroku z użyciem lasera ekscymerowego. Jest to jeden z najnowocześniejszych sprzętów tego typu na świecie. Wytwarza on podwójną wiązkę promieni o najmniejszej możliwej do uzyskania średnicy (0,5 mm), co umożliwia bezdotykowe przeprowadzenie niezwykle precyzyjnej i dokładnej korekty w krótkim czasie. Laser jest wyposażony w system stabilizacji energii oraz śledzenia ruchu gałki ocznej w pięciu płaszczyznach. Dzięki temu wyeliminowane zostają niepożądane skutki uboczne.

Zabieg laserowej korekcji wzroku jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na pozbycie się wady i pożegnanie z okularami. Pozwala na szybkie odzyskanie komfortu widzenia. Zapraszamy serdecznie na konsultacje!