Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

Osocze bogatopłytkowe

Suchość pochwy, zwiotczenie czy uszkodzenie jej tkanek po porodzie lub zabiegach chirurgicznych – to zazwyczaj krępujące dolegliwości, z którym boryka się wiele kobiet. Wiele z nich, nie wie również, że możliwe jest przywrócenie wrażliwym okolicom intymnym naturalnych cech – takich jak wilgotność i sprężystość, gwarantujących właściwą i pożądaną funkcjonalność tego obszaru ciała.

Przyczyny dolegliwości

Wśród przyczyn tego typu dolegliwości intymnych można wymienić między innymi:

  • wiek pacjentki (suchość pochwy i utrata jędrności jest jednym z problemów związanych z menopauzą i zmianami hormonalnymi w organizmie),
  • stany zapalne i przyjmowanie antybiotyków oraz innych medykamentów.

Negatywne zmiany w tym wyjątkowo wrażliwym obszarze wpływają na zwiększenie podatności tkanek na uszkodzenia oraz na brak satysfakcji ze współżycia seksualnego.

Remedium

Pomocą dla kobiet borykających się z wymienionymi problemami jest osocze bogatopłytkowe (PRP) – preparat autologiczny: uzyskiwany z własnej krwi pacjentki. Zaletą jego zastosowania jest przede wszystkim niska inwazyjność tej metody: PRP nie powoduje efektów niepożądanych ani reakcji alergicznych.

Aby uzyskać niezbędne do zabiegu osocze bogatopłytkowe, pobiera się jej niewielką próbkę, która następnie poddawana jest odwirowaniu za pomocą specjalistycznego sprzętu. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie preparatu biozgodnego – który aplikuje się do tkanek pochwy i/lub okolic warg sromowych za pomocą iniekcji (drobnych nakłuć).

Zawarte w osoczu biologiczne cząsteczki (przede wszystkim czynniki wzrostu) aktywują proces odnowy komórek naskórka oraz śluzówki, pobudzając produkcję kwasu hialuronowego i kolagenu oraz pobudzając organizm do tworzenia się nowych naczynek krwionośnych. Tym samym prowadzą do regeneracji komórek, sprawiając, że ścianki pochwy stają się lepiej nawilżone i ujędrnione. Dodatkowo osocze bogatopłytkowe przywraca odpowiednie pH i wpływają korzystnie na mikroflorę bakteryjną.

Zabieg polecany jest kobietom, dla których istotne jest:
  • odmłodzenie tkanek zwiotczałych wskutek upływu czasu,
  • zagojenie uszkodzeń po stanach zapalnych,
  • zregenerowanie tkanek po porodzie,
  • zlikwidowanie suchości utrudniającej aktywność seksualną.

Najlepsze i długotrwałe efekty uzyskuje się dzięki trzykrotnemu powtórzeniu zabiegu w odstępach 7-10 dni. Średni czas trwania procedury to około godziny.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do poddania się zabiegowi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest ciąża oraz laktacja, problemem może być także przyjmowanie na stałe medykamentów rozrzedzających krew czy leków sterydowych. Z tego względu należy poinformować lekarza o ich zażywaniu.

Zapraszamy serdecznie do Poradni ginekologicznej naszej kliniki, gdzie wykonywaniem zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego zajmuje się pani doktor Magdalena Duda-Wiewiórka: 18 264 40 00