Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

Usuwanie polipów nosa

Usuwanie polipów nosa

Polipy nosowe są łagodnymi przerostami błony śluzowej, najczęściej wywołane przez przewlekły stan zapalny. Nieleczone mogą się rozrastać, co skutkuje niedrożnością nosa i zniekształceniem jego struktur oraz nawet całkowitą utratą węchu.

Jedną z najlepszych metod leczenia tej dolegliwości jest zabieg chirurgiczny endoskopowego usuwania polipów nosa wykonywany z użyciem nowoczesnego urządzenia, w środku którego zainstalowane jest ostrze obrotowe o średnicy 2,5-3,5 mm.

Działanie systemu

Działanie systemu polega na wciąganiu przez ssak polipów nosa, które zostały uprzednio odcięte przez mikroostrze. Operacje polipów przeprowadzane tą metodą są krótkie, bezpieczne i nie uszkadzają tkanek zdrowych, dzięki czemu obszar operacji szybciej ulega wygojeniu.

Jest to obecnie jedyna technika, która pozwala radykalnie usunąć tego typu zmiany z nosa i zatok oraz zdecydowanie zmniejsza ryzyko nawrotu polipów nosa.

Przed zabiegiem zalecane jest wykonanie tomografii komputerowej zatok. Konieczne jest także badanie mikroskopowe usuniętego materiału, zwłaszcza jeśli zabieg jest przeprowadzany po raz pierwszy lub zmiana zajmowała tylko jedną stronę nosa – przede wszystkim po to, aby wykluczyć nowotwór.