Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

Badania laboratoryjne w poradni kardiologicznej

Badania laboratoryjne

Żyjemy w codziennym stresie – za szybko, zbyt intensywnie. Często nie dbamy o właściwą dietę, nie mamy czasu na odpoczynek czy odpowiednią długość snu. Eksploatujemy nadmiernie nasz organizm, a to skutkuje m.in. problemami kardiologicznymi, pojawiającymi się u coraz młodszych osób.

Serce to jeden z najważniejszych naszych organów – dlatego warto o nie szczególnie dbać, a w razie jakichkolwiek problemów nie odkładać wizyt „na później”.

W Poradni Kardiologicznej Medical Clinic Podhale można wykonać najważniejsze badania laboratoryjne – jednym z nich jest profil lipidów na czczo, który uwzględnia kilka parametrów:

  • stężenie trójglicerydów (ich zbyt wysokie stężenie zwiększa ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej – zawału serca),
  • cholesterol całkowity,
  • LDL (frakcja o niekorzystnym działaniu),
  • HDL (nazywany potocznie dobrym cholesterolem).
Dodatkowo warto sprawdzić parametry, takie jak:
  • stężenie glukozy na czczo
  • stężenie hemoglobiny glikowanej (HbA1c),
  • białko C-reaktywne (CRP – jego podwyższone stężenie wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia zawału i jest wykładnikiem procesu zapalnego toczącego się w blaszkach miażdżycowych naczyń wieńcowych).

Dzięki sprawdzeniu wymienionych parametrów lekarz-specjalista może ocenić ryzyko wystąpienia incydentów wieńcowych, a nawet potencjalnego zgonu. Nieprawidłowości w obrębie funkcji nerek i wątroby mogą być pierwszymi wskazówkami odnośnie nierozpoznanych wcześniej chorób serca – np. wskazywać na upośledzone ukrwienie narządów z powodu jego niewydolności.

Zapraszamy serdecznie do Poradni kardiologicznej, gdzie konsultacje i badania przeprowadzają doświadczeni specjaliści: 18 264 40 00