Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

Laserowa korekcja wzroku – przygotowanie do badania kwalifikacyjnego

Laserowa korekcja wzroku to skuteczna, małoinwazyjna i przede wszystkim bezpieczna metoda poprawy wzroku. Badanie kwalifikacyjne, wykonywane przez lekarza okulistę, jest pierwszym etapem w planowaniu laserowej korekcji wzroku. Z tego względu należy się do niego odpowiednio przygotować. Ważne jest, aby przed wizytą w gabinecie stosować się do wymienionych zasad. W przeciwnym wypadku wykonanie badania, a co za tym idzie – zabiegu, może nie być możliwe do zrealizowania.

O czym należy pamiętać przed badaniem kwalifikacyjnym

Osoby korzystające na co dzień z soczewek kontaktowych na kilka tygodni przed planowanym badaniem muszą zaprzestać ich zakładania. Wiąże się to z faktem, że długotrwałe noszenie soczewek, zwłaszcza twardych, czasowo zmienia kształt rogówki – a przerwa w ich używaniu umożliwia rogówce powrót do naturalnego kształtu. Z tego względu wskazane są następujące zalecenia:

  • w przypadku miękkich szkieł kontaktowych – należy przestać je nosić 2 tygodnie przed badaniami,
  • w przypadku szkieł RGP lub torycznych – należy przestać je nosić 3 tygodnie przed badaniami,
  • w przypadku twardych szkieł kontaktowych – należy przestać je nosić miesiąc przed badaniami.

Ochrona wzroku po badaniu

W związku z tym, że podczas badania kwalifikacyjnego lekarz aplikuje Pacjentowi krople rozszerzające źrenice – po badaniu zabronione jest kierowanie samochodem. Wzrok po kroplach jest rozmyty, dodatkowo mogą one wywołać zawroty głowy oraz silny światłowstręt – dlatego na wizytę należy zabrać okulary słoneczne.

Informacje dla Pacjentek

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu laserowej korekcji wzroku jest ciąża oraz karmienie piersią. W okresie tym kobiecy organizm jest narażony na gwałtowne zmiany hormonalne, które skutkują niestabilnością topografii rogówki, a nawet ostrości wzroku. Zabieg można przeprowadzić dopiero około pół roku po zakończeniu karmienia. Ważne jest również, aby nie odstawiać środków antykoncepcyjnych 3 miesiące przed i po zabiegu.

Laserowa korekcja wzroku to zabieg wykonywany w naszej klinice przez doświadczonego specjalistę – okulistę zabiegowego dr n. med. Łukasza Cwalinę. Zapraszamy serdecznie na konsultacje prowadzone przez Pana doktora w Poradni okulistycznej naszej kliniki: 18 264 40 00