Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

Rak jajnika

Rak jajnika

Rak jajnika znajduje się na drugim miejscu (spośród nowotworów narządu rodnego) pod względem częstości występowania w naszym kraju – po raku szyjki macicy. Niestety ze względu na to, że początkowo nie powoduje żadnych dolegliwości, najczęściej bywa diagnozowany w zaawansowanym stadium, co wiąże się ze znacznym spadkiem szans na jego wyleczenie. W tej fazie odczuwalne są problemy z oddawaniem moczu, zaparcia, niestrawność, ból lub ucisk w brzuchu. Występuje również powiększenie obwodu brzucha.

Ryzyko zachorowania znacznie wzrasta, jeśli choroba ta występowała w rodzinie. Zwiększa je znacznie również występowanie u mamy czy siostry raka piersi, trzonu macicy lub nowotworu jelita grubego. Zagrożenie wzrasta również u kobiet otyłych i bezdzietnych.

Leczenie

Po zdiagnozowaniu raka wykonuje się operację, której zakres zależy od charakteru zmiany, stanu i wieku pacjentki. Następnym etapem jest chemioterapia. Najważniejsze jest, aby regularnie poddawać się badaniom ginekologicznym, dzięki czemu możliwe jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium, dzięki czemu wzrasta szansa na powodzenie leczenia.

Zapraszamy serdecznie do Poradni ginekologiczno-onkologicznej naszej kliniki, gdzie diagnostyką zajmują się doświadczeni specjaliści: 18 264 00 00