Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

Tomografia dna oka – OCT

OCT (optical coherence tomography), czyli optyczna koherentna tomografia dna oka, jest nieinwazyjnym, bardzo precyzyjnym badaniem umożliwiającym wychwycenie najmniejszych zmian w obrębie siatkówki oka oraz tarczy nerwu wzrokowego. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu światła i analizie współczynnika jego odbicia od kolejnych warstw przekroju oka. Aktualnie to jedna z najnowocześniejszych metod diagnostycznych, pozwalająca na uzyskanie precyzyjnego, przekrojowego obrazu tego narządu w sposób bezkontaktowy.

Zalety badania

Tomografia umożliwia między innymi:

  • przeprowadzenie dokładnej analizy oka dzięki ocenie trójwymiarowych przekrojów tkanki,
  • wykrycie potencjalnych zmian w obrębie siatkówki,
  • ocenę odwarstwień czy lokalizację obrzęków.

Jest metodą diagnostyczną, która pozwala na uzyskanie precyzyjnego obrazu dzięki bezkontaktowemu wniknięciu w głąb tkanki. Dzięki temu badanie jest całkowicie bezbolesne i można je wielokrotnie powtarzać, np. w celu śledzenia postępów leczenia danego problemu zdrowotnego. Tomografia dna oka nie stanowi zagrożenia dla kobiet w ciąży, ani osób starszych – badanie można wykonywać w każdym wieku.

W naszej klinice badania wykonują doświadczeni lekarze okuliści – mogący się pochwalić wieloletnią karierą zawodową. Zapraszamy serdecznie na konsultacje do Poradni okulistycznej: 18 264 40 00