Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

USG oka – badanie ultrasonograficzne

Badanie USG oka to bezinwazyjna i bezbolesna metoda diagnostyczna, dzięki której możliwa jest ocena potencjalnych zmian występujących w obrębie gałki ocznej między innymi w sytuacji, gdy dokładne zbadanie dna oka jest z jakiegoś względu utrudnione (np. z powodu zaćmy lub bielma rogówki). Pozwala na ocenę struktur anatomicznych oka oraz zbadanie oczodołu.

Diagnostyka

USG oka wykonuje się w diagnostyce np. w przypadku obecności obcych ciał wewnątrzgałkowych lub podejrzenia występowania guzów, w celu pomiaru długości gałki ocznej oraz grubości mięśni w tak zwanej orbitopatii tarczycowej, w stanach pourazowych, zapalnych oraz krwotokach czy też w przypadku monitorowania zmian zachodzących u chorych na cukrzycę. Jest ono również pomocne przy doborze odpowiednich soczewek – np. przy ich wymianie ze względu na zaćmę.

Przebieg badania

Podobnie, jak w przypadku każdego badania USG, przeprowadza się je z użyciem sondy, którą przykłada się do zamkniętych powiek Pacjenta po uprzednim zwilżeniu ich cienką warstwą przezroczystego żelu, umożliwiającego płynne przesuwanie po delikatnej skórze.

Uzyskany w badaniu obraz jest widoczny od razu na monitorze komputerowym, co umożliwia lekarzowi natychmiastowe uzyskanie wyniku i przekazanie go Pacjentowi wraz z opisem w gabinecie zabiegowym. Badanie ultrasonograficzne nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania, nie powoduje skutków ubocznych, jest całkowicie bezbolesne oraz bezinwazyjne i można je wielokrotnie powtarzać.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z oferty Poradni okulistycznej naszej kliniki, gdzie o Państwa wzrok zadbają doświadczeni specjaliści.