Dr Piotr Wardas jest specjalistą laryngologiem zabiegowym, koncentrującym się przede wszystkim na leczeniu schorzeń zatok u osób dorosłych. Specjalizuje się w zabiegach endoskopowych – m.in. FESS (Functional Endoscopic Sinus Surgery) – leczeniu przewlekłego zapalenia zatok przynosowych, a także septoplastyce (operacji krzywej przegrody nosowej) czy usuwaniu migdałków.
*aktualne terminy przyjęć lekarzy są dostępne pod numerem telefonu: 18 264 40 00
Dr Piotr Wardas ukończył studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, gdzie następnie kontynuował swoją naukę i zdobywał doświadczenie zawodowe i chirurgiczne. Przez wiele lat leczył Pacjentów w Klinice Laryngologii tej placówki. Następnie przez kilka lat pracował na Oddziale Laryngologii Szpitala Miejskiego w Sosnowcu (2007-2014), gdzie pełnił funkcję ordynatora.
Od 2014 roku dr Wardas kieruje Oddziałem Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 5 w Sosnowcu. Dodatkowo jako chirurg kontraktowy współpracuje z innymi placówkami medycznymi, takimi jak Klinika Neurochirurgii WSS5 w Sosnowcu czy Klinika Chirurgii Onkologicznej Narodowego Centrum Onkologii w Gliwicach. Z Medical Clinic Podhale rozpoczął współpracę w 2025 roku, stając do operacji Pacjentów wraz z laryngologiem lek. Bogdanem Łacnym.