Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

Kriolipoliza – modelowanie zimnem

kriolipoliza leczenie zimnem
Cena 500 - 2800 zł
Czas trwania
do 60 minut
Obszar ciała
ramiona, brzuch, boczki, plecy, uda, pośladki
Zalecana ilość zabiegów
1-3 zabiegów

Sposób na tkankę tłuszczową

Kriolipoliza jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym trudno poradzić sobie z tkanką tłuszczową nagromadzoną w okolicy brzucha, ud czy ramion. Zwłaszcza jeśli zbędne fałdki nie znikają mimo diet czy ćwiczeń. Jest to niechirurgiczny zabieg wykorzystujący naturalne procesy zachodzące w organizmie, bezpieczny, bezinwazyjny i kompletnie bezbolesny!

Zabieg opiera się na wykorzystaniu najnowocześniejszego na rynku urządzenia. Dzięki niemu możliwe jest kontrolowane niszczenie komórek tłuszczowych za pomocą zimna. Zastosowanie kriolipolizy pozwala na pozbycie się niechcianych depozytów tłuszczowych w sposób bezpieczny. Oznacza to, że odbywa się bez naruszenia otaczających tkanek. Jest to możliwe, gdyż komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na działanie zimna (chłodzenie). Badania kliniczne udowodniły, że umierają one już w temperaturze + 3 st. C – która jest w pełni bezpieczna dla skóry, mięśni, narządów wewnętrznych i naczyń krwionośnych.

Wskazania do zabiegu

Wśród wskazań do zabiegu można wymienić:

 • nadmierną i oporną tkankę tłuszczową na brzuchu, ramionach, plecach, tzw. bryczesach (dolnej partii bioder i górnej partii ud), wewnętrznych stronach ud,
 • ginekomastię,
 • cellulit.

Efekty zabiegu

Podczas zabiegu przykłada się do obszaru zabiegowego głowicę zasysającą mocno skórę i następuje stopniowe chłodzenie „zassanego” obszaru aż do osiągnięcia temperatury – 7 stopni. Tak niska temperatura doprowadza do apoptozy (czyli śmierci) komórki tłuszczowej. Obumarłe komórki tłuszczowe usuwane są przez komórki układu odpornościowego.

Kriolipoliza pozwala usunąć tłuszcz i wymodelować sylwetkę nawet w najbardziej opornych częściach ciała. Pierwsze efekty (zmniejszone obwody) pojawiają się po około miesiącu od zabiegu, a pełny rezultat powinien zostać osiągnięty po około 6 tygodniach. W trakcie jednego zabiegu usuwanych jest z okolicy zabiegowej 25-45% komórek tłuszczowych.

Jest to całkowicie nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki, dzięki czemu można natychmiast powrócić do codziennych zajęć!

Ponadto, w naszej klinice efektywność działania zabiegu kriolipolizy wzmacniamy poprzez stosowanie terapii łączonych. Zabieg ten warto połączyć z falą uderzeniową Storz Medical, Endermologią LPG – Alliance lub zabiegiem Venus Legacy.

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu przykłada się specjalną głowicę do obszaru, z którego chcemy pozbyć się tłuszczyku. Czas jednego przyłożenia to 45 minut. Głowica jednorazowo zasysa około 150 cm² tkanki tłuszczowej. W zależności od grubości tkanki i wielkości pola zabiegowego wymagane jest od 1 do kilku przyłożeń.

Do głowicy próżniowo zostaje zassana skóra z warstwą tkanki tłuszczowej. Następnie ulega ona stopniowemu schłodzeniu. Po zabiegu specjalista wykonuje manualny masaż okolicy poddawanej zabiegowi. Dla zwiększenia efektywności zabiegu zalecamy zastosowanie fali uderzeniowej Storz Medical  bezpośrednio po zabiegu kriolipolizy.

Podczas zabiegu pacjent odczuwa zassanie (efekt działania próżni) i lekkie ciągnięcie, ciążenie.

Efekty uboczne

Bezpośrednio po zabiegu kriolipolizy może pojawić się zaczerwienienie utrzymujące się od kilku minut do kilku godzin. Przez kilka godzin może również trwać odrętwienie poddanej zabiegowi partii ciała. Mogą również pojawić się zaburzenia czucia oraz niewielkie siniaki i krwiaki znikające w ciągu kilku dni. U pacjentów występuje także ból w obszarze poddanym zabiegowi, podobny do „zakwasów”, który zniknie w przeciągu kilku dni.

Przeciwwskazania

Kriolipoliza – jak każdy zabieg – powinna być wykonywana u osób ogólnie zdrowych. Wśród przeciwwskazań do wykonania zabiegu można wymienić:

 • ciążę
 • infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze,
 • choroby wątroby,
 • niewydolność nerek,
 • chorobę Raynauda,
 • pokrzywkę na skutek silnego wyziębienia skóry,
 • zaawansowaną cukrzycę,
 • nowotwory,
 • zapalenie skóry, egzemę.