Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

Leczenie niepłodności

kompleksowa diagnostyka: zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Oboje partnerzy powinni trafić do specjalisty leczenia niepłodności – a kobieta, przed tą wizytą, powinna przejść badania hormonalne, zwłaszcza stężenia hormonu antymüllerowskiego (ang. Anti-Mullerian Hormone – AMH), na którego podstawie lekarz dokonuje oceny tzw. rezerwy jajnikowej. Z kolei mężczyzna powinien przejść ogólne badanie nasienia.

Na podstawie wyników i po wykonaniu badań USG oraz ginekologicznego u partnerki lekarz może zidentyfikować źródło problemów z jej zajściem w ciążę i rekomendować dalsze stosowne działania. Jednym z najczęściej zalecanych jest pogłębienie diagnostyki o badanie drożności jajowodów, prowadzenie monitoringu cyklu lub fragmentację DNA plemników.

Nasza klinika oferuje Pacjentom holistyczne podejście do diagnostyki niepłodności – na które składają się takie działania, zabiegi i badania jak:

  • edukowanie partnerów,
  • monitoring owulacji,
  • diagnostyka hormonalna i mikrobiologiczna,
  • USG jajników – pod kątem znalezienia potencjalnych zmian, takich jak polipy endometrialne czy mięśniaki macicy – dodatkowo możliwe jest wykonanie sonografii infuzyjnej (SIS) oceniającej dokładnie jamę macicy,
  • laparoskopia i histeroskopia – mające na celu ocenę endometrium oraz drożności jajowodów, a także usunięcie zmian w obrębie macicy, jajowodach czy jajnikach, utrudniających zajście w ciążę.

Nasi specjaliści skupiają się również na rozwiązaniu problemów nieregularnego miesiączkowania czy braku owulacji oraz na leczeniu takich schorzeń jak endometrioza czy zespół policystycznych jajników. Bazując na wieloletnim doświadczeniu i stale poszerzanej wiedzy, dokładają wszelkich starań, aby nasi Pacjenci mogli doczekać się upragnionego potomstwa.