Godziny otwarcia
pon - pt 8:00 - 21:00
sob 8:00 - 18:00

ul. Nowotarska 294,
34-431 Waksmund
flagi projektowe

Chirurgia plastyczna – ważne informacje

W Medical Clinic Podhale oferujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, które są w stanie zaspokoić niemal wszystkie potrzeby i oczekiwania Pacjentów. Wykonujemy operacje oraz zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej twarzy, piersi, ginekologii, a także kompleksowego modelowania sylwetki i usuwania niechcianych defektów.

W poradni chirurgii plastycznej, mieszczącej się w Medical Clinic Podhale, odbywają się konsultacje z chirurgiem plastykiem.

Podczas nich można uzyskać informacje na temat zabiegów, otrzymać odpowiedź na nasuwające się pytania oraz wyjaśnić wszelkie wątpliwości. W trakcie konsultacji nasz lekarz zaproponuje najbezpieczniejszą terapię. Będzie ona dostosowana do indywidualnych potrzeb tak, aby Pacjent mógł się cieszyć wymarzonym wyglądem bez żadnych komplikacji.

Decyzja odnośnie do operacji z zakresu chirurgii plastycznej musi być przez Pacjenta dokładnie przemyślana.

Wspólnie określa się wskazania do operacji, a także oczekiwania co do poprawy wyglądu, która ma być wynikiem planowanej operacji. Podczas rozmowy lekarz omawia z Pacjentem metodykę przeprowadzenia zabiegu; spodziewany rezultat i to, co może mieć miejsce po operacji plastycznej, oraz ryzyko ewentualnych powikłań.

W klinice oferujemy duży wybór zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, których efekty z pewnością zaspokoją potrzeby i oczekiwania naszych Pacjentów.

Chirurgia plastyczna nosa

Zabieg ten przeprowadza się w szpitalu lub w gabinecie, w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

Zazwyczaj dla większego komfortu i bezpieczeństwa operowanego Pacjenta wybiera się pierwsze rozwiązanie. W większości przypadków operacja ma na celu zmniejszenie rozmiarów nosa, wymodelowanie jego koniuszka, zniwelowanie garbu lub zmianę kąta między nosem, a górną wargą. U niektórych Pacjentów konieczne jest wstawienie własnej chrząstki lub silikonowego implantu. Korekcję nosa wykonuje się podczas jednego zabiegu.

Prawie wszystkie operacje wykonuje się przez cięcie wewnątrz nozdrzy.

Pozwalają one chirurgowi na swobodne manipulowanie zarówno chrzęstnymi, jak i kostnymi elementami nosa. Garb likwiduje się za pomocą specjalnego pilnika, a węższy, prostszy grzbiet uzyskuje dzięki złamaniu i ponownemu złożeniu części kostnych. Usunięcie fragmentów chrząstek nosa pozwala poprawić kontur jego zakończenia. Zmianę kąta między nosem a górną wargą uszykuje się natomiast przez podwyższenie przegrody. Zbyt szerokie nozdrza można zwęzić, wycinając z nich niewielkie kliny skóry.

Chirurgia plastyczna uszu

Plastyka uszu polega na wycięciu nadmiaru skóry zza ucha, a następnie nacięciu (lub w niektórych wypadkach wręcz usunięciu) chrząstki.

Po zszyciu chrząstki i brzegów rany małżowina powinna przylegać do głowy. Większość chirurgów zakłada na chrząstkę na przednią powierzchnię ucha specjalną konstrukcję. Linia szwów (a więc później również blizna) przebiega wyłącznie w bruździe między tylną powierzchnią ucha a skórą głowy.

Chirurgia plastyczna podbródka

Zazwyczaj pojawienie się obwisłego podbródka związane jest z procesem starzenia się i dlatego najlepiej wykonać wtedy plastykę całej twarzy. Jednak nie każdy decyduje się na tak rozległą operację.

Proponujemy wówczas usunięcie jedynie nadmiaru luźnej, obwisłej skóry z okolic podbródka z przodu szyi.

Skórę przecina się wówczas wzdłuż łamanej linii. Następnie, jeżeli okaże się to konieczne, usuwa się tkankę tłuszczową, a brzegi rany zszywa cienką nicią. Zygzakowata linia cięcia sprzyja dobremu gojeniu się tkanek, a blizna jest później mniej widoczna.

Chirurgia plastyczna powiek górnych i dolnych (blepharoplastyka)

Operacja ta polegająca na wycięciu nadmiaru skóry, a także, jeśli jest to konieczne, usunięciu zgromadzonych pod nią niewielkich ilości tkanki tłuszczowej, która sprawia, że powieki wyglądają, jakby były opuchnięte. Zabieg nie tylko wygładza zmarszczki, ale również sprawia, że oczy stają się optycznie większe.

Operacja, w zależności od potrzeby, może dotyczyć zarówno powiek górnych, jak i dolnych.

Często łączy się ją z innymi zabiegami odmładzającymi twarz, takimi jak np. facelifting. Efekty utrzymują się u różnych Pacjentów od kilku do kilkunastu lat. Zabieg wykonuje się zwykle w warunkach ambulatoryjnych, w znieczuleniu miejscowym. Przed operacją na powiekach zaznacza się linie cięć i fragmenty skóry przeznaczone do wycięcia. Plastyka powiek górnych i dolnych ma na celu zlikwidowanie nadmiaru skóry z górnych i dolnych powiek, oraz tzw. „worków pod oczami”.

Chirurgia plastyczna brwi

Lifting brwi koryguje oznaki starzenia się przez ich podniesienie do góry, do pozycji atrakcyjniejszej wizualnie. Operacja ta często bywa zestawiany z liftingiem czoła lub operacją powiek górnych. Ten zabieg polecamy szczególnie Pacjentom z przemieszczonymi ku dołowi brwiami, nadającymi oprawie oczu wizualny efekt zmęczenia i zmartwienia. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym lub płytkim znieczuleniu dożylnym. Podniesienie bocznych części brwi wykonuje się z niewielkich cięć ukrytych w skórze owłosionej głowy.

Efektem jest odmłodzenie operowanej okolicy o 8-10 lat.

W niektórych przypadkach można podnieść brwi w sposób mniej inwazyjny, np. przy użyciu szwów podtrzymujących, wprowadzanych do tkanki podskórnej przy pomocy specjalnej igły. W tym przypadku zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, a Pacjent wychodzi do domu bezpośrednio po jego zakończeniu.

Chirurgia plastyczna – lifting twarzy

Zabieg wykonuje się w szpitalu lub w gabinecie, w znieczuleniu miejscowym albo ogólnym, jeśli Pacjentka woli spać podczas operacji. Przed zabiegiem włosy wiąże się w pasemka, a w miejscu przyszłego cięcia na skroniach wystrzyga się wąską ścieżkę.

Linię cięcia wykonuje się indywidualnie.

Na ogół rozpoczyna się na owłosionej skórze głowy na skroniach, następnie biegnie łagodnym łukiem w dół w naturalnych załamaniach skóry przed uszami (możliwe jest również ukrycie tej części blizny wewnątrz ucha), zakręca wokół płatka za uszy. Mniej więcej w połowie małżowiny ponownie kieruje się w skórę owłosioną, równolegle do brzegu linii włosów. Lifting twarzy ma na celu zlikwidowanie nadmiaru skóry, spłycenie zmarszczek. Zabieg zdecydowanie poprawia wygląd twarzy, odejmuję lat.

Chirurgia plastyczna szyi

Plastyka szyi ma na celu odmłodzenie skóry szyi i usunięcie jej nadmiaru.

Wiotkość na szyi jest bardzo widoczna, dlatego warto przeprowadzić zabieg poprawiający jej wygląd. Zabieg polega na naciągnięciu luźnej, wiotkiej skóry. Po oddzieleniu odpowiedniej ilości skóry od podłoża ściąga się ją do środka i ku górze, a nadmiar odcina. Pozwala to na wygładzenie zarysu samej szyi, ale nie zmienia wyglądu podbródka i innych części twarzy.

Chirurgia plastyczna czoła

W Medical Clinic Podhale plastykę czoła przeprowadza się, naciągając skórę na czole i skroniach oraz wycinając jej nadmiar. Pozwala to rozprostować poprzeczne bruzdy na czole oraz między brwiami, a także unieść brwi i wygładzić górne powieki, po czym twarz wydaje się pogodniejsza i bardziej wypoczęta. Zabieg ten zazwyczaj łączy się z plastyką powiek lub liftingiem twarzy, dzięki czemu cała twarz staje się młodsza, ale może też być wykonywany oddzielnie u osób, u których górna część twarzy starzeje się szybciej niż dolna.

Nie ma określonego wieku, w którym powinno się poddać temu zabiegowi – u starszych osób wskazaniem mogą być naturalne konsekwencje procesu starzenia się (głębokie bruzdy na czole, między brwiami i u nasady nosa, opuszczenie się łuków brwi i kącików oczu).

U młodszych plastyka czoła pozwala, dzięki uniesieniu zewnętrznych części brwi, nadać twarzy pogodniejszy wyraz.

Wzdłuż linii cięcia przebiegającej kilka centymetrów za linią brzegu włosów wystrzyga się wąską ścieżkę, następnie skórę oddziela się od podłoża, naciąga, a jej nadmiar usuwa. Na tym etapie, jeśli chirurg uzna za stosowne, można przeciąć lub usunąć część mięśnia czołowego powodującego marszczenie czoła i powstawanie poprzecznych bruzd – sprzyja to dłuższemu utrzymaniu efektów operacji. Zabieg kończy zszycie skóry i założenie opatrunku.

Chirurgia plastyczna wargi porozszczepowej

Korekta wargi porozszczepowej to zabieg estetyczny, który całkowicie zmienia wygląd twarzy.

acjenci z rozszczepem wargi, którzy nie otrzymali odpowiedniej pomocy podczas pierwszych etapów leczenia, w późniejszym wieku wymagają korekty, której celem jest poprawa wyglądu wargi. Czasami niewielka ingerencja może przynieść bardzo dobry efekt. Zabieg ten przeprowadzają w Medical Clinic Podhale najelpsi specjaliści w tej dziedzinie.

Chirurgia plastyczna nosa porozszczepowego

Korekcja nosa porozszczepowego to zabieg, który przywraca Pacjentowi nie tylko estetyczny wygląd, ale również pewność siebie. Wady rozwojowe twarzoczaszki, skutkujące zniekształceniem twarzy, bardzo często dotyczą nosa. Najczęściej występującą wadą, która wpływa również na jego zniekształcenie, jest rozszczep wargi, wyrostka zębodołowego szczęki i podniebienia. Może on występować jednostronnie (tzw. zajęcza warga) lub dwustronnie (tzw. wilcza paszcza).

Obecnie w Medical Clinic Podhale mamy już możliwość zniwelowania tego typu wad.

W tym celu wykonuje się wieloetapowe operacje plastyczne, dzięki którym możliwe jest uzyskanie płynnych rysów twarzy i naprawienie zgryzu. Podczas zabiegu chirurg rekonstruuje niewłaściwie rozwinięte elementy rusztowania, przeszczepiając chrząstkę z przegrody nosa, ucha lub z chrząstki żebrowej (dużo rzadziej).

Należy pamiętać, że efekt tego typu operacji nigdy nie będzie idealny, bo to ciężkie zniekształcenie.

Pacjenci są jednak niezwykle zadowoleni z poprawy funkcji oraz wyglądu nosa. Celem zabiegu jest poprawa jakości życia osób z tego typu dolegliwościami i ułatwieni im normalnego funkcjonowania.

Chirurgia plastyczna – powiększenie piersi

Biust to synonim kobiecości. Niestety wiele kobiet zmaga się z problemami natury estetycznej, które wywołują u nich kompleksy, szczególnie że na wygląd piersi ma wpływ wiele czynników: wiek, ciąża, karmienie piersią, rozrost lub zanik gruczołu piersiowego, zwiotczenie skóry i tkanki podskórnej czy poważne choroby (np. onkologiczne). Wszystkie te czynniki wywołują niekorzystne zmiany w ich wyglądzie czy jędrności. Dodatkowo rzadko która kobieta może pochwalić się naturalnie symetrycznym biustem. Na szczęście obecnie są metody niwelowania defektów, które w Medical Clinic Podhale polecamy Pacjentkom zdecydowanym na zmianę.

Jedną z nich jest powiększanie piersi przy pomocy implantów.

Metoda ta daje świetne efekty i pozwala na pozbycie się kompleksów. Pozwala na odbudowanie kształtu biustu zaburzonego przez wyżej wymienione czynniki, zmiany degeneracyjne gruczołu piersiowego czy niedorozwój piersi. Zabieg powiększania piersi przeprowadza się pod narkozą – chirurg plastyk może wykonać cięcia pod piersią, wokół otoczki lub pod pachą. Miejsce dostępu oraz włożenia implantu (podmięśniowo, podgruczołowo) ustala się wcześniej z Pacjentką. Przy wyborze lekarz bierze pod uwagę jej preferencje, a także budowę anatomiczną.

Powiększanie piersi implantami jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej, który gwarantuje osiągnięcie wymarzonego rozmiaru i kształtu. Do powiększania biustu w Medical Clinic Podhale stosuje się implanty silikonowe Mentor o budowie anatomicznej lub okrągłej.

Chirurgia plastyczna – podniesienie piersi

Często kobiety skarżą się na zwiotczałe, opadające piersi. Wówczas w naszej klinice polecamy Paniom zabieg podniesienia piersi. Jego celem jest nie tylko przywrócenie młodzieńczego kształtu piersi, ale również ich ujędrnienie. Zwiotczenie piersi, utrata ich jędrności czy opadnięcie, wynikające z okresu ciąży, karmienia piersią czy procesu starzenia się, to niekorzystne zmiany w wyglądzie piersi. Często źle wpływa to psychikę oraz obniża samoocenę.

Zabieg plastyki piersi przywraca piersiom pierwotny kształt, położenie i napięcie skóry.

Podczas zabiegu podniesienia piersi nadaje się odpowiedni kształt istniejącej tkanki tłuszczowej i gruczołowej piersi, następuje usunięcie nadmiaru skóry, a następnie przemieszczenie brodawki i otoczki ku górze. W przypadku braku odpowiedniej ilości tkanek niezbędnych do wymodelowania piersi, konieczne jest ich uzupełnienie przez implanty piersi. Blizny powstające po zabiegu znajdują się w dolnej części piersi lub wokół otoczki brodawki, dzięki czemu mogą być ukryte pod biustonoszem.

Chirurgia plastyczna – zmniejszenie piersi

Zmniejszenie biustu to zabieg dedykowany Paniom, które chcą czuć się dobrze we własnym ciele. Podczas zabiegu zmniejszamy wielkość piersi, nadając im odpowiedni kształt. Jego celem jest nie tylko poprawa samopoczucia, ale też wyeliminowanie problemów zdrowotnych, spowodowanych nieproporcjonalnym do ciała rozmiarem piersi.

W czasie zabiegu zmniejszenia piersi usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej i gruczołowej z dolnej części piersi.

Wymodelowany zostaje odpowiedni kształt piersi z pozostałych tkanek, usunięty nadmiar skóry i ewentualnie przesuwa się brodawki oraz otoczkę we właściwe miejsce (ku górze). Blizny powstające po zabiegu znajdują się w dolnej części piersi lub wokół otoczki brodawki, dzięki czemu mogą być ukryte pod biustonoszem.

Chirurgia plastyczna – ginekomastia

Ginekomastia to powiększenie sutka u mężczyzny, które następuje na skutek rozrostu tkanki gruczołowej, tłuszczowej i włóknistej. Występuje również powiększenie kompleksu brodawka-otoczka z jego większą pigmentacją. Ginekomastia fizjologiczna wiąże się z dojrzewaniem i zachodzącymi w tym czasie zmianami hormonalnymi powinna ulec zanikowi po tym okresie. Czasami jednak taki stan może się utrwalić i prowadzić do poważnych problemów psychologicznych oraz kosmetycznych.

Zabieg ginekomastii ma na celu usunięcie nieprawidłowej tkanki i przywrócenie prawidłowego kształtu klatki piersiowej.

Operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. W zależności od stopnia ginekomastii chirurg plastyk może zastosować jedną z trzech metod operacyjnych: zabieg chirurgiczny, liposukcję lub liposukcję połączoną z chirurgicznym usunięciem patologicznej tkanki. Blizny zlokalizowane będą w obrębie otoczki, czasami z przejściem na skórę po bocznej stronie brodawki.

Chirurgia plastyczna brzucha

Usunięcie nadmiernie zgromadzonej tkanki tłuszczowej z okolic brzucha pomaga wielu Pacjentom poprawić samoocenę. Zabieg dedykujemy zarówno paniom, które chcą odzyskać wcięcie w talii, jak i panom, którzy chcą przywrócić swojemu ciału młodszy wygląd. Wykwalifikowani specjaliści z Medical Clinic Podhale podczas konsultacji odpowiedzą na wszelkie pytania.

Podczas zabiegu plastyki brzucha następuje usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej i skóry z dolnej części brzucha.

Często dodatkowo wykonuje się także plastykę mięśni brzucha, usuwając ich rozstęp i współistniejące przepukliny. W niektórych przypadkach zabieg plastyki brzucha łączy się także z liposukcją. Samo cięcie wykonywane jest w dolnej części podbrzusza. Dzięki temu może być ono ukryte pod bielizną. Zabiegi plastyki brzucha przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym.

Chirurgia plastyczna ud

Plastyka ud jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiaru skóry i uciążliwej podskórnej tkanki tłuszczowej z wewnętrznej strony ud i pachwin. Zabieg ten przeprowadza się zazwyczaj u Pacjentek po ukończonym 50. roku życia, nieusatysfakcjonowanych z powodu znacznego nadmiaru wiotkiej skóry, która zniekształca zarys tej okolicy. Coraz częściej na tę metodę redukcji tłuszczu z ud decydują się także młodsze kobiety, które chcą uzupełnić zabieg liposukcji wewnętrznej powierzchni ud.

Nasi specjaliści z Medical Clinic Podhale zalecają zabieg plastyki ud Pacjentom, którzy utracili po odchudzaniu sporo kilogramów, aby ujędrnić skórę.

Przebieg zabiegu wyszczuplania i modelowania ud polega na wykorzystaniu możliwości chirurgii plastycznej, które precyzyjnie działają bezpośrednio na komórki tłuszczowe. Plastyka ud pomaga w redukcji złogów tłuszczu, nie naruszając w żaden sposób pobliskich nerwów. Plastyka ud charakteryzuje się specjalistycznymi sposobami wymodelowania kształtu ud poprzez odessanie tkanki tłuszczowej oraz usunięcie nadmiaru skóry. Dodatkową zaletą tej metody jest możliwość jej połączenia z plastyką pośladków czy brzucha tak, aby poprawić całą sylwetkę.

Chirurgia plastyczna pośladków

To zabieg nie tylko dla ciała, ale także dla psychiki Pacjenta, który po operacji bariatrycznej wkracza w nowe, lepsze życie. Zabieg poprzedzony jest konsultacją, podczas której lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z Pacjentem i przedstawia możliwości, jakie daje plastyka pośladków, konfrontując je z oczekiwaniami Pacjenta. Chirurg plastyczny zleca również niezbędne badania, których wyniki pozwolą ocenić ogólny stan zdrowia Pacjenta i zakwalifikować go do zabiegu.

Kiedy nie ma przeciwwskazań, ustala się termin operacji.

Plastyka pośladków przebiega w znieczuleniu ogólnym. Podczas zabiegu chirurg plastyczny nacina skórę w taki sposób, aby blizna pooperacyjna była umieszczona w dyskretnym miejscu i jak najmniej widoczna – miejsca cięć chirurgicznych omawiane są z Pacjentem na wizycie konsultacyjnej. Pośladki modelowane są poprzez usunięcie nadmiaru skóry odpowiedzialnej za ich zwiotczenie i opadnięcie. Jeśli jest taka potrzeba, chirurg dodatkowo odsysa tłuszcz lub przeszczepia/przemieszcza tkankę tłuszczową w celu jeszcze lepszego efektu liftingu pośladków.

Chirurgia plastyczna ramion (brachioplastyka)

W wyniku naturalnych procesów starzenia się lub szybkiego spadku wagi skóra ramion zaczyna zwisać, co dla wielu osób jest dużym problemem estetycznym. Plastyka ramion pozwala przywrócić im atrakcyjny wygląd. Polega na usunięciu zbędnej skóry oraz tkanki tłuszczowej. Wszystkie cięcia są zlokalizowane tak, aby drobne blizny były jak najmniej widoczne. Zabieg jest stosunkowo bezpieczny. Wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym i polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry, którego celem jest przywrócenie jej właściwego napięcia i pozycji. Następnie zakładane są szwy i dreny. Te ostatnie pozwalają w kolejnych dniach po operacji na ewakuację zbierającej się krwi. Plastykę ramion wykonujemy u osób cieszących się dobrym stanem zdrowia.

Chirurgia plastyczna – liposukcja

Liposukcja, czyli odsysanie tkanki tłuszczowej, to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, polegający na usunięciu zniekształcającej sylwetkę tkanki tłuszczowej poprzez niewielkie nacięcia skóry. Zazwyczaj likwiduje się tą metodą nadmiar tłuszczu z okolic pośladków, bioder, brzucha, ud, ale również kolan, ramion, a w obrębie twarzy: podbródka i policzków.

Często liposukcja łączona jest z innymi zabiegami – głównie operacjami plastycznymi, dzięki czemu możliwe jest wzmocnienie ich efektu.

Odsysanie tkanki tłuszczowej polecane jest osobom szczupłym lub niezbyt otyłym, które chciałyby się pozbyć tkanki tłuszczowej z określonego obszaru ciała – u takich Pacjentów osiągane są najlepsze efekty zabiegu. Jednak dobre rezultaty można osiągnąć również u osób otyłych – zmniejszenie ogólnej masy tkanki tłuszczowej ułatwi im dalsze zmniejszanie wagi. Dzięki liposukcji możliwe jest nie tylko wymodelowanie kształtu ciała, ale również zniwelowanie nierówności na skórze, towarzyszących cellulitisowi (tzw. skórce pomarańczowej).

Odsysanie tłuszczu przeprowadzane jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym (z zastosowaniem tzw. sedacji farmakologicznej) lub w ogólnym.

Lekarz wykonuje na skórze niewielkie nacięcia, a następnie nastrzykuje miejscowo tkankę tłuszczową środkiem znieczulającym i zmniejszającym krwawienie. Kolejnym krokiem jest rozbicie tkanki tłuszczowej specjalnym aparatem, a następnie usunięcie jej nadmiaru z pozostawieniem gładkiej powierzchni. Jeden zabieg pozwala na bezpieczne usunięcie około 3,5 litra tłuszczu.

Chirurgia plastyczna – przeszczep tkanki tłuszczowej

Przeszczep tłuszczu (lipofiling lub lipotransfer) to bezpieczna, małoinwazyjna i skuteczna metoda modelowania ciała i twarzy, niwelowania lokalnego nadmiaru tłuszczu oraz wypełniania ubytków tkanki podskórnej i redukowania oznak starzenia się za pomocą autologicznego przeszczepu tkanki tłuszczowej. Zabieg przeszczepu tłuszczu polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsca, w którym występuje jej nadmiar (brzuch, uda, okolica lędźwiowa), a następnie reimplantacji odpowiednio przygotowanych komórek tłuszczowych w obszar, który chcemy skorygować.

Tkanka tłuszczowa to najlepszy, bo naturalny, wypełniacz.

Może służyć do powiększenia ust, zredukowania zmarszczek, wygładzenia fałdów bądź uzupełnienia różnego rodzaju ubytków. Przeszczepiona z własnego ciała będzie dobrze przyjęta przez organizm i da naturalny efekt.

Przeszczep tłuszczu zbliżony jest do standardowej liposukcji, jednak wymaga pobrania zdecydowanie mniejszej ilości tkanki. Tłuszcz pobierany jest najczęściej z przyśrodkowych powierzchni ud bądź okolic nadłonowych. Pobiera się go nieco więcej niż będzie potrzebne do przeszczepienia, ponieważ w trakcie zabiegu komórki tłuszczowe mogą ulec uszkodzeniu oraz biodegradacji, redukując masę pobranej tkanki nawet do 30%. W związku z tym zdarza się, że konieczne jest powtórzenie zabiegu.

Chirurgia plastyczna – labioplastyka

Labioplastyka pomaga rozwiązać problemy natury estetycznej, funkcjonalnej oraz psychicznej, gdyż nasze zdrowie i wygląd bezpośrednio przekładają się na poziom samooceny i dobre samopoczucie. Jest to zabieg chirurgicznej zmiany kształtu i poprawy estetyki warg sromowych większych oraz mniejszych, wykonywany u kobiet, u których te części ciała są zdeformowane np. po porodzie, niesymetryczne czy przerośnięte.

Pacjentki decydujące się na tego typu zabieg często nie tylko czują się nieatrakcyjnie czy wstydzą partnera, uważając że jest to defekt kosmetyczny.

Miewają również problemy podczas uprawiania sportu, ponieważ dochodzi u nich do bolesnych podrażnień i otarć, odparzeń, a nawet nawracających zakażeń.

Chirurgia plastyczna – waginoplastyka

Waginoplastyka to zabieg operacyjny polegający na poszerzeniu lub zwężeniu pochwy i/lub jej przedsionka, dzięki czemu przywracany jest odpowiedni rozmiar. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w ginekologii plastycznej. Na ogół wykonuje się go u kobiet, które po ciężkim porodzie mają rozciągnięte lub rozszczepione narządy rodne.

Pacjentki decydują się na waginoplastykę głównie po to, aby poprawić jakość swojego życia seksualnego.

Dzięki kulturowym zmianom podejścia do intymności i własnej cielesności wzrosła świadomość kobiet w tym względzie, a najnowocześniejsze metody chirurgii plastycznej umożliwiają tego typu regenerację narządów po ciąży i porodzie.

Chirurgia plastyczna – hymenoplastyka

Hymenoplastyka to operacyjny zabieg odtworzenia (rekonstrukcji) błony dziewiczej. W Polsce wykonuje się go rzadko – kobiety decydują się na niego głównie ze względów religijnych oraz społeczno-kulturowych. Zabieg jest mało inwazyjny, nie wywołuje żadnych powikłań, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Zabieg hymenoplastyki jest mało skomplikowany. Lekarz nacina strzępki znajdujące się na ściankach pochwy i zszywa je wchłanialną nicią tak, aby uzyskać ciągłość błony.

W Medical Clinic Podhale wykonujemy również zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, obejmujące korekcję blizn i rozstępów, a także usuwanie znamion.

Posiadamy rozbudowane zaplecze, niezbędne do wykonywania zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Wciąż inwestujemy w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, który pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Jesteśmy otwarci nawet na się najtrudniejsze wyzwania.

U nas wszystkie zabiegi wykonują wysoko wykwalifikowani specjaliści, co zapewnia całkowite bezpieczeństwo. Serdecznie zapraszamy do Medical Clinic Podhale na konsultacje z wybitnymi lekarzami, specjalizującymi się w chirurgii plastycznej!Efekty zabiegów

chirurgia plastyczna
Przed zabiegiem
chirurgia plastyczna
Po zabiegu
Powiększanie piersi
lek. Michał Pasiński
chirurgia plastyczna
Przed zabiegiem
chirurgia plastyczna
Po zabiegu
Powiększanie piersi
lek. med. Karolina Małek-Stelmachowska
nos pacjentki przed zabiegiem korekcji
Przed zabiegiem
nos pacjentki po korekcji
Po zabiegu
Korekcja nosa
lek. med. Agnieszka Niewczas-Gabryszuk
chirurg plastyk karolina małek-stelmachowska
Przed zabiegiem
operacja powiek
Po zabiegu
Korekcja powiek górnych
lek. med. Karolina Małek-Stelmachowska